Lov kapra - články

Jesenný víkendový lov

Jesenný víkendový lov

V zimnom období ide o kvalitu úlovkov, nie o kvantitu – inšpirujte sa !

K rybám patrí aj šťastie...

K rybám patrí aj šťastie...

Na vytúženú rybačku som sa začal pripravovať už tri dni pred ňou samotnou.  Namočil som cca 20 kg suchej kukurice a zabaril tri kilá tigrieho orecha. Takto namočený partikel nechávam minimálne 12 hodín nasiakavať. Následne ho čaká hodina a pol čistého varu, takže vo finále je na sporáku približne dve hodiny. 

Filip Šoka a vianočný darček z jazera

Filip Šoka a vianočný darček z jazera

Žiaľ, tento rok som sa nemohol venovať rybám tak, ako by som chcel.  Preto som sa zameral najmä na jednu miestnu vodu. Tá je špecifická tým, že na nej platí režim: Chyť a pusť. Z toho dôvodu sa tu nachádzajú krásne ryby, čo potešia každého nadšeného rybára. Voda je dosť zarastená – ťažšie sa tu chytá ako niekde na štrku.

Rozlúčka s Kunovom

Rozlúčka s Kunovom

 

Kunovská priehrada je klenot, ktorý mnohí ľudia formovali veľa rokov. Nachádza sa pri okresnom meste Senica, na výbežku Bielych Karpát. Keďže je veľmi dobre situovaná, bola tu zriadená rekreačná oblasť...

Zábavná víkendovka

Zábavná víkendovka

V sobotu ráno som dostal správu, že ideme na jednu miestnu vodu. Hneď som rozmýšľal nad tým, čím budem kŕmiť a načo budem chytať.

 

Tradičné rybárske preteky s method feedrom

Tradičné rybárske preteky s method feedrom

V tomto článku by som chcel opísať  tradičné rybárske preteky na Starej Turej,  taktiku a techniku lovu,  ktorú som použil. 

 

 

Krátke zhrnutie sezóny 2014

Krátke zhrnutie sezóny 2014

Každý kaprár telom a dušou len veľmi ťažko znáša nútený oddych, ktorý  mu naordinujú zimné mesiace. Zima 2014však veľmi skoro ustupovala, čo nám dalo dôvod konečne namočiť naše kaprové montáže. Vďaka tejto skutočnosti sme Medzinárodný deň žien oslávili na jednej malej, ale dobre zarybnenej lokalite. 

 

A predsa to prišlo

A predsa to prišlo

Koniec leta a začiatok školského roka, keď pri vode ubudlo rybárov najmä z radov študentov prispelo k väčšiemu kľudu v našich revíroch. Berieme preto s otcom týždeň voľna a po splnení pracovných povinností na chalupe nám už nič nebráni si dovolenku naplno vychutnať.  A ako inak, ako na rybách. Septembrová rybačka sa už stala tradíciou a vždy sme si dobre zachytali. 
Počas dôkladnej prípravy sme sa predovšetkým  tento raz pohrali s prípravou partiklu. Kukurica, repka, hrach, jačmeň.  Všetko niekoľko dní  namočené a dôkladne uvarené. Nezanedbali sme ani prípravu boilies a  z množstva výborných  príchutí sme vsadili na osvedčenú  kombináciu monster krab a ryba kôrovec. A to všetko pekne zaliate dipom atlantický krill. 

Všetko na háku

Všetko na háku

Nakŕmim, nenakŕmim? To je dilema každého rybára. V tomto článku by sme vám chceli ponúknuť spôsob lovu, ktorý preferujeme a ktorý nám prináša svoje ovocie.
Carp Tour (alebo práškové dipy naozaj fungujú)

Carp Tour (alebo práškové dipy naozaj fungujú)

Bol podvečer pred dovolenkou a my sa stále nevieme rozhodnúť,  na akú vodu sa vyberieme loviť. Máme v pláne otestovať práškové dipy na viacerých vodách. Mali sme voľných 6 dní a chceli sme za ten čas vyskúšať dve, alebo viac vôd. Po dôkladnom losovaní miest nám vyšli 2 zväzové a jedna miestna voda. Je ráno a s plným autom vyrážame na VN Haláčovce. Na 16 ha vode je jeden rybár. Zdalo sa nám to divné, pretože u nás na miestnych vodách je to po väčšine na prasknutie. Vyberáme zadnú časť priehrady, kde je hĺbka vody okolo 1-1,5m.Vyrážame na vodu so sonarom a hľadáme nejaký zlom. Nič. Je to čistá vaňa. Až ďalej pri zátoke je hĺbka vody cca 3m.Rozkládame tábor na vyhradené dva dni. Po rýchlom zmontovaní bivaku, člna a udíc, premýšľame, akú príchuť použijeme. Ja vsádzam na CHICKENA a PINK TUNU. Parťák Tomáš verí RUBBY DUBBY ,YELLOW ZOMBIE a WHITE COCONUT.
Čo je viac - 350 gramov alebo 2 minúty?

Čo je viac - 350 gramov alebo 2 minúty?

Čakanie na sezónu sme sa v tomto roku rozhodli skrátiť kaprárskymi pretekmi Tandem Baits SPORTS Cup - Dolný Bar. Na preteky sme sa prihlásili už v januári. Tento rybársky rok sa začal úspešne. Extrémne teploty rozhýbali ryby už v marci. Nám sa podarilo nachytať veľa zdravých kapríkov na Dunaji. Pre kaprára nič krajšie, ako chytať v marci krásnych, zdravých kaprov. Bežne boli úlovky okolo 8 kg, ale prišli aj 9,50 kg; 10,10 kg; 13 kg; 15,30 kg/100 cm; 16,60 kg…

Zamilovala som sa aj do rybárčenia...

Zamilovala som sa aj do rybárčenia...

Keď som sa pred 2,5 rokom zoznamovala s mojím (ešte stále súčasným) priateľom, bola som prekvapená, keď mi na otázku: „Aké máš záujmy? Čo ťa baví?“ odpovedal, že je rybár. V hlave sa mi vynoril obraz starého deda s vedierkom červíkov a s jednou malou udicou, sediaceho niekde pri vode. Vtedy som ešte ani len netušila, že rybárčenie je taký vychytený šport, ktorého sa aj ja stanem súčasťou. 

Jeho odpoveď ma vtedy veľmi zaujala a nebol deň, kedy by som sa ho na niečo z tejto oblasti nespýtala. Zdalo sa mi to všetko také komplikované, až padla veta: „Veď uvidíš, keď ťa vezmem so sebou.“

Týždňovka na miestnej vode

Týždňovka na miestnej vode

Sezóna je v plnom prúde. Každý náš voľný čas je vždy využitý tak ako má byť. Ako inak, než pri vode. Na týždňovku sme sa rozhodli ísť na našu miestnu vodu. VN Kunov je vzdialená asi 5 km od Senice. Keď sme prišli mali sme ťažký výber lovného miesta, keďže tu bolo veľa iných rybárov. Po dlhšej chvíľke sme si miesto vybrali a začali sme si tu rozkladať veci. Keď už sme boli rozložení a boli pripravení na lov, išli sme si zmapovať dno a položiť tyčovku.
Preteky na Zemniku (opäť hot chili čarovalo)

Preteky na Zemniku (opäť hot chili čarovalo)

Už cez leto na rybách sa ma kamarát  pýtal, že či s ním pôjdem  na boiliesové  preteky na Zemník-Bodovka. Jeden známy čo tam bol na víkend ,urobil len jediný záber.... a to bola pre mňa výzva. Je koniec októbra a nocí sú už chladné. Balím si veci na pár dňovú rybačku.

Navrch stránky