Lov kapra - články

Cesta za rekordmi

Cesta za rekordmi

Ako malý chlapec som často čítal v časopisoch s rybárskou tematikou o tom, že chytanie veľkých kaprov si vyžaduje veľa času. Neskôr sa objavili aj zmienky o rýchlom chytaní veľkých kaprov, ale išlo prevažne o chytanie na revíroch, kde nebol problém s výskytom trofejných rýb. Avšak, u mňa to bolo s veľkými rybami inak. 

Prvý záber a hneď šupík

Prvý záber a hneď šupík "Mobydik"!

Dorábal som si školu, a tak na dlhšie výpravy k vode mi nezostával čas. Strávil som pri nej len pár hodín a to len vtedy, keď som si potreboval oddýchnuť. Raz v máji som sa takto vybral na jednu z našich zväzových vodných nádrží. Keďže preferujem lov vyvážaním pomocou člna, tak som si len ťažko zvykal na to, že musím nahadzovať. Predsa len, keď pokladám montáž z člna, tak som si na 100% istý, že prezentácia nástrahy je dokonalá. Naopak pri nahadzovaní mám vždy taký divný pocit: čo ak sa montáž zamotá pri dopade na dno?

Crazy Clinic úradoval

Crazy Clinic úradoval

Na konci marca som sa aj s mojou snúbenicou vybral na súkromný revír Kamenný Mlyn v Trnave, čo mi asi do konca života nezabudne. Boli "až" tri stupne nad nulou a ako sama povedala, skoro zamrzla :) Na Kamennom Mlyne sa loví spôsobom vyvážania nástrahy pod protiľahlý breh, a to mi vyhovuje. Vyvážanie mám veľmi rád, aspoň si trocha zašportujem.

Zimný lov kaprov

Zimný lov kaprov

Koniec roka sa blíži a niektorí rybári už k vode nezavítajú. Hlavný dôvod je, že už je dosť zima a mrzne. Ale nájdu sa takí, ktorí chodia na ryby za každých podmienok a do tejto skupiny patrím aj ja. Pokiaľ je možnosť, tak trávim svoj voľný čas pri vode a skúšam prekabátiť nejakých kapríkov. Hlavne zima je dosť náročná. Ryba už nie je tak aktívna a treba dbať na každý detail.

Využitie atraktorov na výrobu krmiva

Využitie atraktorov na výrobu krmiva

Pri písaní osnovy na článok pre kamaráta sa mi v mysli priplietla myšlienka z poslednej rybačky. Natáčali sme video ako rýchlo, efektívne a lacno chytať. V dnešnej dobe už vidím prevažne len ľudí, ktorí či už z dôvodu nedostatku času alebo v dôsledku trendov modernej éry, nosia k vode hotové komerčné sáčky s krmivom. 
Jesenný víkendový lov

Jesenný víkendový lov

V zimnom období ide o kvalitu úlovkov, nie o kvantitu – inšpirujte sa !

K rybám patrí aj šťastie...

K rybám patrí aj šťastie...

Na vytúženú rybačku som sa začal pripravovať už tri dni pred ňou samotnou.  Namočil som cca 20 kg suchej kukurice a zabaril tri kilá tigrieho orecha. Takto namočený partikel nechávam minimálne 12 hodín nasiakavať. Následne ho čaká hodina a pol čistého varu, takže vo finále je na sporáku približne dve hodiny. 

Filip Šoka a vianočný darček z jazera

Filip Šoka a vianočný darček z jazera

Žiaľ, tento rok som sa nemohol venovať rybám tak, ako by som chcel.  Preto som sa zameral najmä na jednu miestnu vodu. Tá je špecifická tým, že na nej platí režim: Chyť a pusť. Z toho dôvodu sa tu nachádzajú krásne ryby, čo potešia každého nadšeného rybára. Voda je dosť zarastená – ťažšie sa tu chytá ako niekde na štrku.

Rozlúčka s Kunovom

Rozlúčka s Kunovom

 

Kunovská priehrada je klenot, ktorý mnohí ľudia formovali veľa rokov. Nachádza sa pri okresnom meste Senica, na výbežku Bielych Karpát. Keďže je veľmi dobre situovaná, bola tu zriadená rekreačná oblasť...

Zábavná víkendovka

Zábavná víkendovka

V sobotu ráno som dostal správu, že ideme na jednu miestnu vodu. Hneď som rozmýšľal nad tým, čím budem kŕmiť a načo budem chytať.

 

Tradičné rybárske preteky s method feedrom

Tradičné rybárske preteky s method feedrom

V tomto článku by som chcel opísať  tradičné rybárske preteky na Starej Turej,  taktiku a techniku lovu,  ktorú som použil. 

 

 

Krátke zhrnutie sezóny 2014

Krátke zhrnutie sezóny 2014

Každý kaprár telom a dušou len veľmi ťažko znáša nútený oddych, ktorý  mu naordinujú zimné mesiace. Zima 2014však veľmi skoro ustupovala, čo nám dalo dôvod konečne namočiť naše kaprové montáže. Vďaka tejto skutočnosti sme Medzinárodný deň žien oslávili na jednej malej, ale dobre zarybnenej lokalite. 

 

A predsa to prišlo

A predsa to prišlo

Koniec leta a začiatok školského roka, keď pri vode ubudlo rybárov najmä z radov študentov prispelo k väčšiemu kľudu v našich revíroch. Berieme preto s otcom týždeň voľna a po splnení pracovných povinností na chalupe nám už nič nebráni si dovolenku naplno vychutnať.  A ako inak, ako na rybách. Septembrová rybačka sa už stala tradíciou a vždy sme si dobre zachytali. 
Počas dôkladnej prípravy sme sa predovšetkým  tento raz pohrali s prípravou partiklu. Kukurica, repka, hrach, jačmeň.  Všetko niekoľko dní  namočené a dôkladne uvarené. Nezanedbali sme ani prípravu boilies a  z množstva výborných  príchutí sme vsadili na osvedčenú  kombináciu monster krab a ryba kôrovec. A to všetko pekne zaliate dipom atlantický krill. 

Všetko na háku

Všetko na háku

Nakŕmim, nenakŕmim? To je dilema každého rybára. V tomto článku by sme vám chceli ponúknuť spôsob lovu, ktorý preferujeme a ktorý nám prináša svoje ovocie.
Navrch stránky