Lov kapra - články

72 HODINOVY PRETEK NA  DUBNIKU 2

72 HODINOVY PRETEK NA  DUBNIKU 2

Bol podvečer a mne zvoní telefón. Priateľ  na druhej strane mi dal otázku,či nechcem ísť na 72 hodinový pretek na Dubník 2.V tej chvíli som nevedel hneď odpovedať,vedel som že parťák nebude mať  pár dní čas. Volám starému dobrému kamarátovi Tomášovi,že či nechce ísť do toho so mnou.

Neskutočná rybačka...

Neskutočná rybačka...

Ešte pred dovolenkou som sa s parťákom Michalom dohodol, že pár dní strávime pri vode na rybách...Chceli sme vyskúšať niečo nové a z viacerých možností padla voľba na zväzovú vodu v režime chyť a pusť VN Dolné Dubové s rozlohou 12 ha.

24 h   NA MIESTNYCH VODACH

24 h   NA MIESTNYCH VODACH

Keďže v tomto období nemáme moc času dohodli sme sa ,že vyskúšame na 24 hodín dve rôzne miestne vody. Ja  som zvolil VN Nemečky 18 ha a Michal zvolil jeho obľúbené VN Tesáre 20ha .

Oplatilo sa...

Oplatilo sa...

Kto by nepoznal svetoznámu a Unescom uznavanú Tokajskú oblasť a jeho centrum Tokaj. Mesto na sútoku dvoch riek , Bodrogu a Tisy, v krásnom prostredí z flourou nížinných riek. No málokto už pozná rybník pod Tokajskými kopcami plný nádherných rýb , ktorý sa v tomto mestečku nachádza.

Tandem Baits obhájil I.miesto

Tandem Baits obhájil I.miesto

Tandem baits obhájil 1.miesto
Ťažký boj Petrová Ves 2013

Tak ako po iné roky, tak aj tento rok sme sa prihlásili s mojím tímovým parťákom Pepem Holíčom na preteky v love kapra a amura. Preteky sa konali na VN Petrová Ves s rozlohou 36ha. Bodovaná ryba minimálne 5kg. Pretekársky tím tvorili dvaja lovci, každý s dvoma udicami. K preteku bol povolený aj čln. V tomto, v poradí už 3.ročníku, organizátor p. Erich Ostrčil urobil v preteku malú zmenu. A to, lovné miesta si pretekári losovali. Preteky začali vo štvrtok o 20:00 hod. a končili v nedeľu o 10:00 hod. Minulý rok sa nám tieto preteky podarilo vyhrať s ulovenou váhou 330kg a navyše sme získali aj pohár za najťažšiu rybu preteku.

Postrehy a vychytávky (Porovnanie lovu na tečúcej a stojatej vode)

Postrehy a vychytávky (Porovnanie lovu na tečúcej a stojatej vode)

Na začiatku minulého roka som nemal veľa času na rybačku. No všetko som si to vynahradil koncom leta a celú jeseň, keď som na rybách strávil s prestávkami mesiac a to na niekoľkých vodách, či už stojatých alebo tečúcich. S odstupom času môžem povedať, že či už išlo o rieku alebo jazero, na každej vode mi fungovalo niečo iné. Týka sa to nielen lovu, ale aj kŕmnej kampane, nadväzcov či nástrah. V nasledujúcich riadkoch sa pokúsim zhrnúť moje poznatky nazbierané z viacerých sezón strávených na slovenských zväzových vodách. Porovnával som aj rozličné druhy nástrah, príchutí a veľkostí.

 

24-hodinovka s obalovačkou

24-hodinovka s obalovačkou

Práca, rodina, povinnosti... to isté stále dookola. Času na ryby nie je tak veľa, ako by som si predstavoval. Čiže všetky moje výpravy za kaprami musím podriaďovať voľnému času. Chytávam najmä na tečúcich vodách, kde je troška problém rybu vystopovať, hlavne pokiaľ mám iba niekoľko hodín, ktoré môžem stráviť pri vode. Snažím sa preto aj nástrahy prispôsobiť podmienkam a skúšať, ako byť úspešný za čo najkratšiu dobu a pritom ťahať ryby v hmotnostnej kategórii okolo 10 kg.
S Tandem Baits boilies prvé miesto - ulovených 330kg kaprov

S Tandem Baits boilies prvé miesto - ulovených 330kg kaprov

O tom že na Tandem Baits kaprové nástrahy sa dajú chytiť úlovky kaprov nad 30kg dnes už nikto nepochybuje! Ved boli ulovené kapre 30,7kg, 35,2kg a tesne pod hranicou 30kg bol kapor zo Slovenska (VN Kráľová) 28,5kg. To NIE JE VŠETKO!! Uloviť 330kg kaprov za jeden pretek to sa ešte nikomu nepodarilo.
Babie leto na odstavenom ramene (4)

Babie leto na odstavenom ramene (4)

za Fishing Fan Team Palo“Pački“ Pavlík a Miloš Blaškovič

Váh a Dunajské prekvapenie (1)

Váh a Dunajské prekvapenie (1)

Za Fishing Fan Team Miloš Blaškovič

Jedinečný Dunaj (2)

Jedinečný Dunaj (2)

Fishing Fan Team Palo „Pački“Pavlík a Miloš Blaškovič

Starý, dobrý Váh

Starý, dobrý Váh

autor: Viktor Gerencséri

Podzimní putování za kapry

Podzimní putování za kapry

autor: J.Rabiňák Carp team J+J

Navrch stránky