Poradca

Akú podložku na ryby si vybrať

Akú podložku na ryby si vybrať

Ak zdoláte rybu a chcete, aby prežila, najdôležitejšia je manipulácia s ňou na brehu. Iba nepoškodená ryba má po pustení reálne šance prežiť. Kým rybu vypnete, zmeriate, prípadne sa s ňou odfotíte, potrebujete ju na niečo položiť. 
Aké rybárske lehátko si vybrať

Aké rybárske lehátko si vybrať

Staré príslovie vraví, ako si ustelieš, tak budeš spať. Koľko je ale pravdy v tomto tvrdení? Nie je to tak, že spať doma v posteli je vždy najlepšie? 
Aký rybársky čln si vybrať

Aký rybársky čln si vybrať

Chcete si túto sezónu vychutnať rybačku z člna? Práve čln vám zaručí, že prechytáte všetky miesta, ktoré boli pre vás pri rybačke z brehu dosiaľ nedostupné a pritom môžete chytať všetkými rybolovnými spôsobmi (aj vertikálom). Aký rybársky čln si však vybrať?
Aké plaváky na kapry

Aké plaváky na kapry

Lov kapra na plavák je veľmi populárnou alternatívou lovu tejto ryby a vyžaduje určitú intimitu. Ide zväčša o lov v tesnej blízkosti brehu. Pre aké kaprárske plaváky sa rozhodnúť? Poradíme vám.

Aké plaváky na sumce

Aké plaváky na sumce

Najväčšieho predátora našich vôd, sumca, možno loviť viacerými spôsobmi. Okrem lovu sumca na ťažko, prívlačou či vábením je veľmi obľúbený aj lov sumcov na plavák. Aké sú výhody tejto techniky? Kedy sa oplatí použiť plavák a pre aký sa rozhodnúť?

Aké plaváky na zubáče

Aké plaváky na zubáče

Zubáč obyčajný parí k dravcom, ktorého túži mať na svojom prúte asi každý rybár. Loviť ho možno viacerými spôsobmi. Ak sa rozhodnete pre lov zubáčov na živú alebo mŕtvu rybku, jednou z najúspešnejších techník je lov na plávanú.

Aký rybársky varič vybrať?

Aký rybársky varič vybrať?

Mimoriadne populárnym spoločníkom na našich rybárskych výpravách sú určite variče. Hlavne, pokiaľ sa chystáme na dlhšiu výpravu, tak teplá strava, či ranný čaj alebo káva nesmú chýbať. A keďže, nie všade je dovolené alebo možné zakladať oheň, variče sa stali neodmysliteľnou súčasťou našej výbavy.

Prečo prívlačové šnúry Climax?

Prečo prívlačové šnúry Climax?

Climax je značka, o ktorej sme v posledných rokoch na Slovensku počuli veľmi málo. Pritom sa jedná o nemeckého výrobcu, ktorý produkuje jedny z najkvalitnejších silónov a šnúr, a to rovnako pre lov na prívlač, kaprárinu či sumčiarinu. 

Aký rybársky bivak vybrať

Aký rybársky bivak vybrať

Bivak je neodmysliteľnou súčasťou pohodlnej rybačky v prípade viacdňových rybárskych výprav. Poskytuje ochranu pred dažďom, vetrom, chladom , ale aj teplom. Slúži ako priestor na odpočinok, či uskladnenie potravín a rybárskej výbavy. 

Aký nahadzovací sonar vybrať?

Aký nahadzovací sonar vybrať?

Sonary sú dnes pre rybárov naozaj skvelým pomocníkom. Vďaka nim dokážete presne určiť miesto, kde sú ryby. Ak patríte k tým rybárom, ktorí nechcú loviť ryby z člna a chcete sa za rybami presúvať voľne po brehu, odporúčame vám nahadzovací sonar. Aký si však vybrať? Poradíme vám.

Navrch stránky