Sportex prúty sú tu viac ako 70 rokov


Začiatky značky Sportex siahajú do roku 1949.  Značka sa zrodila v nemeckom prístave Hamburg. Prvé prúty boli zo sklolaminátu, ale už onedlho Sportex ako prvý a jediný začal vyrábať prúty z uhlíkových vlákien. Odvtedy už uplynulo viac ako 70 rokov a značka Sportex sa stala synonymom kvality medzi rybármi na celom svete. 

Prúty SPORTEX vzbudili a neustále vzbudzujú záujem medzi generáciami rybárov kvôli neuveriteľne dlhej životnosti a ich spoľahlivosti v náročných situáciách. SPORTEX si potrpí na neustálom výskume nových materiálov a materiálových kombinácií, pričom žiadny iný výrobca nevyužíva takú širokú škálu materiálov pre výrobu prútov.

Kliknite pre  História značky Sportex »»
 

 

Aké majú rybári skúsenosti s prútmi Sportex?

Nie je nič jednoduchšie zistiť! Prečítajte si recenzie a skúsenosti slovenských a českých rybárov s prútmi Sportex. 

 

dávid kukumberg

"SPORTEX je pre mňa viac-menej životným štýlom. Hlavne kvôli tomu, že som zástancom kvality a nie kvantity. " Prečítajte si celú recenziu »»»


Dávid Kukumberg 

   
andrea kováčová Mám dosť prútov, ale ani jeden nie je tak dobrý ako Sportex Nova Twitch Heavy. Je to pevná a kvalitná udica. Viac-menej je do trollingu, ale rada s ňou vláčim, lebo konečne nemám problém nahradzovať aj so 100g návnadami. Už mi môže skočiť aj 120cm ryba a viem, že prút vydrží! Prečítajte si celú recenziu »»»


Andrea Nuna Kováčová  

   
mico kordič

Ešte som nemal udicu, s ktorou by som mal takú istotu! Beyond Spin je pružný pri záseku a pevný pri zdolávaní ryby! Vláčim od rána do večera a celková gramáž udice je tiež plus, aby som mohol bez problémov hádzať po celý deň. Prečítajte si Mičovu celú recenziu »»»


Mičo Kordič 

   
martin vondra Již 4 - 5 let vlastním prut Sportex Absolut - model v délce 210cm s vrhací zátěží 10-30g. Ze své, dá se říct mnohaleté zkušenosti, již vím, že z vody se pomocí tohoto prutu dá vytáhnout cokoliv - od dřevěné klády, sumcových zátěží na ukotvení bójky, chomáče přervaných silonu až po opravdu kapitální úlovky ryb. Prečítajte si Martinovu celú recenziu »»»


Martin Vondra  

   
jaroslav sámela

Asi pred 15 rokmi sa mi dostal do rúk prút Sportex KEV PIKE. Hoci jeho názov ho predurčuje na lov šťúk, ja som naň hneď prvú sezónu ulovil niekoľko sumcov s dĺžkou cez jeden meter, pričom najväčší meral 156 cm. Už vtedy som zistil, akú zbraň mám v rukách! Prečítajte si celú recenziu »»»


Jaroslav Sámela, vedúci sekcie LRU - prívlač a viacnásobný majster sveta v LRU - prívlač

   
soňa predná

S prútmi Sportex Competition Carp som naozaj veľmi spokojná. Dokážem s nimi nahodiť aj do väčších vzdialeností a po zaseknutí ryby majú dobrú pružnosť, čo mi pomáha pri zdolávaní aj väčších rýb. Tieto prúty každému môžem len odporučiť. Prečítajte si celú recenziu »»»


Soňa Predná 

   
paľo pavlík

Lovím prevažne 95% na tečúcich vodách a zvyšok na stojatých vodách. Prút Sportex Black Arrow som skúšal v silnom prúde Dunaja a aj na rieke Sáva, kde je podobný silný prúd pri určitej výške vody.  A musím povedať, že Black Arrow je vynikajúca udička na lov v extrémnych podmienkach. FUJI Alconite-K očká, sedlo navijaku FUJI VSS, korková rukoväť dokonale sedí v ruke a výborne sa drží. Pri vláčení cítiť aj tie najmenšie ťuknutia do nástrahy.  Prút používam z brehu a aj pri love z člna. Prečítajte si celú recenziu »»»
 

Paľo Pačky Pavlík 
   
ján zselenák

Prút Sportex FBC Carp používam viac ako 20 rokov. Prvé dojmy boli úžasné. Na tú dobu tenučký blank, gaštanová farba a nadčasový dizajn. Prút bol navyše aj dosť ľahký. Boli to časy, keď na boilies chytalo len málo ľudí a originál vybavenie ich malo ešte menej. Bol som na svoje klenoty naozaj pyšný. Ešte dnes sa pamätám na svoju prvú rybu na Sportex. Prečítajte si celú recenziu »»»


Ján Zselenák


 

Kliknite pre  Recenzie prútov Sportex »»


 


SPORTEX Tour Česko-Slovensko 2019

Rok 2019 bude výnimočný - 70 rokov SPORTEX-u si zaslúži veľkolepú oslavu. Aj v roku 2019 navštívime s prútmi Sportex viacero miest v Slovenskej aj Českej republike. 

Viac informácií o SPORTEX Tour Česko-Slovensko 2019 »»

 SPORTEX Tour Česko-Slovensko 2018

Rok 2018 je rokom, keď sme podnili po Českej republike, tak aj po Slovenskej republike turné SPORTEX Tour, kde sme predstavili prúty Sportex a samozrejme, aj umožnili rybárom zúčastniť sa súťaží v hodoch apod.

 Viac informácií o SPORTEX Tour Česko-Slovensko 2018 »»

 

 

Navrch stránky