Feeder

Lov na feeder články, testy, recenzie od známych fídristov. Feeder a články, ktoré úzko súvisia s touto rybolovnou technikou. Lov na feeder má svoje čaro, hlavne keď to viete. Ako nachytať na feeder v každom počasí, v každom ročnom období sa dočítate v našich článkoch lov na feeder.
Feedrový víkend - Madunice 9.-10.6.2018

Feedrový víkend - Madunice 9.-10.6.2018

Medzinárodná oslava feedru sa uskutoční aj v roku 2018 na Madunickom kanáli, a to 9. - 10. júna. Počas feedrového víkendu prebehnú medzinárodné preteky SPORTS EUROPEAN FEEDER BROWNING CUP SLOVAKIA 2018, MS juniorov v LRU-FEEDER 2018 a MR detí do 10 rokov v LRU-FEEDER 2018! RTV bude pritom!

FEEDER: Práca krmív Method Feeder vo vode

FEEDER: Práca krmív Method Feeder vo vode

POZRITE SI VIDEO: Ligový pretekár Jaroslav Haššo nám predvedie, ako pracujú krmivá Method feeder vo vode + ďalšie skvelé tipy a triky pre každého feedristu.

 

FEEDER: Testovanie noviniek Browning na Zemplínskej Šírave

FEEDER: Testovanie noviniek Browning na Zemplínskej Šírave

POZRITE SI VIDEO: Martin Petróci a Štefan Jusinko z Browning Team Košice tentoraz otestovali novinky z radu krmív Browning na Zemplínskej Šírave: Method BBQ Green Mussel a Sweet Magnum.

Feeder: Jaro Haššo - ďalšie preteky, ďalšia výhra

Feeder: Jaro Haššo - ďalšie preteky, ďalšia výhra

POZRITE SI VIDEO: Zaujíma Vás, ako je možné, že Jaro Haššo uspeje na každých pretekoch, ktorých sa zúčastní? My sme sa s ním stretli, aby nám porozprával nielen o svojej ďalšej výhre, ale spýtali sme sa aj na jeho recept zmesi krmív účinnej na jesenný lov kapra. 
Feeder: Lov pleskáča na feeder na Zemplínskej Šírave

Feeder: Lov pleskáča na feeder na Zemplínskej Šírave

POZRITE SI VIDEO: Chcete loviť pleskáčov a kaprov na feeder v každom počasí? Martin Petróci a Štefan Jusinko z Browning Team Košice sa vybrali na Zemplínsku Šíravu, aby otestovali rôzne zmesi krmív Browning. Ako dopadli? Dozviete sa vo videu.

Ako byť úspešní pri love na feeder? Prezradia Jaro a Martin Haššovci

Ako byť úspešní pri love na feeder? Prezradia Jaro a Martin Haššovci

Jaroslav Haššo už dlhé roky zbiera ocenenia na feedrových pretekoch. Spolu so synovcom Martinom, nemenej úspešným pretekárom, prijali naše pozvanie, aby nám porozprávali o feedri a prezradili aj niektoré z ich tajných receptov. Telefonicky sa spojíme aj s Milanom Zelenákom.

SPORTS EUROPEAN FEEDER BROWNING CUP SLOVAKIA 2017 z pohľadu rozhodcu

SPORTS EUROPEAN FEEDER BROWNING CUP SLOVAKIA 2017 z pohľadu rozhodcu

Šiesty ročník medzinárodných pretekov SPORTS European Feeder Browning Cup Slovakia 2017 tradične organizovala firma SPORTS pod záštitou MO SRZ Hlohovec na Madunickom kanáli 3.- 4. júna. Počasie nám doprialo teploty okolo 30 stupňov Celzia. Stretli sa tu pretekári zo Slovenska, zo susedných štátov Českej republiky, Poľska, Rakúska, Maďarska, Ukrajiny, z neďalekého Nemecka, Bieloruska. Zo vzdialenejších krajín prišli reprezentanti, ktorí museli prekonať tisícky kilometrov, z Belgicka, Litvy, Lotyšska, Estónska či Ruska.

Predstavujeme prúty na feeder a plávanú

Predstavujeme prúty na feeder a plávanú

Športový pretekár Martin Lipka vám predstaví top udice od Browningu na plávanú a feeder. 
Ako som si zachytal na chorvátskej Sáve

Ako som si zachytal na chorvátskej Sáve

Výprava na rieku SÁVA sa začala zrazom pred firmou Sports, kde sme sa všetci rybárski kolegovia a parťáci stretli. Na prvý pohľad som myslel, že sa sťahuje celá firma. Plne naložený nafukovací čln plus do dvoch áut sme dokladali ešte ostatné veci. Čo sme si všetci mysleli, že stihneme za hodinku, tak sa nám to natiahlo skoro na tri. Konečne sme nasadli do áut a vyrazili na prvú tohtoročnú výpravu. Smer rieka Sáva - Chorvátsko. Cesta bola dosť náročná pre všetkých, ale hlavne pre našich vodičov Jožka a Papa. My ostatní sme si ju príjemne skracovali vtipnými zážitkami zo života a z rybačiek. Najväčším rozprávačom bol asi náš Vaško.

Počas letných horúčav berú mreny

Počas letných horúčav berú mreny

Poznáte tie horúčavy v lete... Ryby počas nich nie sú veľmi aktívne, čo je zapríčinené totálnym deficitom kyslíka vo vode. Ani to mi však nezabránilo ísť na ryby. 

Odporúčanie mladého feedristu: prút Black Magic feeder

Odporúčanie mladého feedristu: prút Black Magic feeder

Prút Black Magic MH od Browningu je veľmi dobrý na stojaté vody, kde sa chytajú predovšetkým kapry. Je trošku tvrdší, ale má tú výhodu, že má tri náhradné špice 1oz, 2oz, 3oz.
Jednoducho aj v zime...

Jednoducho aj v zime...

Obdobie zimných mesiacov veľa rybárov považuje za čas, kedy sa k vode ani neoplatí vyraziť.

Opak je pravdou. Aj v tomto čarovnom období je pre mňa tento čas o to väčšou výzvou i keď vietor štípe a zima pomaly zachádza až pod nechty.  Práve vtedy sa človek dokáže tešiť hoci aj z malej beličky...

Ja som sa rozhodol pre  rybársky revír v Komjaticiach, kde vodu poznám a viem, že sa tam každoročne nasádza v hojnom počte kapor a šťuka. Práve preto som si povedal, že vyskúšam v tomto čase zapôsobiť na pleskáča. Viem, že sa tam nachádza, ale nie vo veľkom počte, pretože dávno sa tam nenasádzal a je prirodzenou potravou pre sumce, šťuky a ostatné dravce...

Naše prvé miene

Naše prvé miene

Uloviť mieňa sa s otcom snažíme už niekoľko rokov. Mieň je jediná treskovitá ryba žijúca u nás. V odbornej literatúre i v rybárskych časopisoch je jeho lov popisovaný, ako tá najjednoduchšia vec. Tvrdý prút, pevný silon, dostatočne ťažká záťaž, mäsitá návnada , „zlé počasie“ a úspech je takmer zaručený. Každý rok sme čakali na výrazný pokles teploty vody, alebo aspoň dážď, keď už nie sneženie. Navštívili sme za toto obdobie niekoľko úsekov riek Váh i Morava. Výsledkom boli stále len záseky do prázdna pri rozzvonenej rolničke. Preto sme sa tento rok rozhodli úplne zmeniť taktiku. Nečakali sme už ani na ochladenie, ani na sneženie. Vytipovali sme si v prvom rade niekoľko nových úsekov bohatých na úkryty v dolných úsekoch Váhu a Moravy. Miesto tvrdých prútov sme zvolili, ja médium hevy feedrový prút a jeden mäkší kaprový prút a otec médium feedrový prút a ponechal aj tvrdší kaprový prút, záťaže 50-150g. Podľa typu použitého prútu, nadväzcový vlasec 0,16 a 0,18 mm a háčiky ktoré používame na lov zubáča a úhora.

Malé veľké rieky...

Malé veľké rieky...

Leto v plnom prúde, dni pálivé, noci teplé. Ryba na stojatých vodách je viac aktívna v nočných hodinách. Ja som sa preto rozhodol pre krátku rybačku v popoludňajších hodinách na tečúcom toku, kde voda nie je tak letom prehriata, ryba je stále aktívna a pre mňa v tomto období aj viac zaujímavá.

Divočina, zarastené brehy, spadnuté stromy po vetroch či  búrkach a húština v toku už prezrádza, že som sa rozhodol pre Malý Dunaj. Zaujímavá voda, priam stvorená na feedrovú techniku lovu. Jednoducho malý a pritom na bohatstvo veľký tok.

Už deň vopred som si namiešal krmivo crispy big bream zmiešaný v pomere 2:1 s River Competetion od Browning-u bez akýchkoľvek iných prísad a aróm. Nato, že som vodu nepoznal a navštívil som ju prvý raz, tak som bol milo prekvapený, ako mi krmivo fungovalo. 

Deň ako žiaden iný

Deň ako žiaden iný

Po neustálych dažďoch za posledných 10 dní predpoveď počasia hlási zlepšenie. Paráda, prečo to nevyužiť a ne ísť na ryby? Pripravujem sa už večer pred výjazdom k vode. Balím všetky potrebné veci, ako sú  háčiky, košíky, krmivá, prevíjam nový silon a nemôžem zabudnúť ani na živú nástrahu, ktorou sú kostné červy. Veci mám zbalené a môžem ísť so spokojným svedomím do postele, bez toho, aby som rozmýšľal, čo som zabudol. 

Feeder E-SHOP

Hľadáte feeder navijaky, feeder prúty, alebo niečo na method feeder, či nejaký cenovo výhodný feeder set? Odprúčame vám feeder shop na našej stránke: lov na feeder- shop
Navrch stránky