Lov kapra - články

Vysnívané Mateuszovo ukončenie sezóny 2019

Vysnívané Mateuszovo ukončenie sezóny 2019

Ahojte, kaprári !!!  Krátko a výstižne k veci. November je pre mňa obdobím posledných rybárskych výprav v sezóne. Iste, mohol by som ísť na vodu, až kým sa neobjaví ľad, ale myslím si, že odpočinok od kaprových výprav mi prospieva, dodáva mi elán a motiváciu do novej sezóny.
Jesenný masaker v Čechách

Jesenný masaker v Čechách

Tentoraz nebudem písať o tom, ako som sa zbalil a ako som sa rozložil na mieste, jednoducho len opíšem trojdňový výlet, ktorý som strávil lovom rýb na českom jazere Nebesák.
Ako uloviť jesetery podľa Mateusza

Ako uloviť jesetery podľa Mateusza

Kaprová sezóna vyvrcholila. Prvé padajúce listy a chladnejšie noci predstavujú ideálne obdobie na lov kaprov. Podľa môjho názoru je jeseň najlepšou časťou roka, kedy sa vybrať na lov kapra. Rovnako ryby sú viac aktívne, pretože metabolizmus kapra dostáva signál o nadchádzajúcej zime. 
Dávidov super víkend

Dávidov super víkend

Od poslednej víkendovej výpravy utiekli len dva dni a už sa mi zase v hlave preháňala myšlienka, kam si zájsť so synom na víkend. Pôvodný plán bolo niečo urobiť doma. Ale povedal som si, že týždeň pred pretekmi, to chce tréning a nie furt len makať (práca počká, ryby nie)!
Tak tomu hovorím darček

Tak tomu hovorím darček

Ahoj, banda :-) Musím sa s vami podeliť o udalosti minulého víkendu. Ako najlepšie môže rybár osláviť narodeniny než pri vode a dúfať, že mu sv. Peter dá nejaký ten pekný šupinatý darček. A tak s Martinou balíme veci a v piatok popoludní vyrážame na neďalekú pieskovňu osláviť jej narodeniny.
500kg rýb za 3 dni - taká je bilancia Brigády RR

500kg rýb za 3 dni - taká je bilancia Brigády RR

Druhá tohtoročná rybárska výprava tímu Tandem Baits, Brigády RR, v zložení Robert Rybczyński a Robert Skrętkowicz dopadla nanajvýš úspešne. Úžasne si zachytali - ulovili 500kg rýb za tri dni, stretli sa s ďalšími rybármi a 100% sa prejedli!!!
SUPER FEED X CORE - návnada na opatrné kapry!

SUPER FEED X CORE - návnada na opatrné kapry!

Chceli by ste sedieť týždeň pri vode bez záberu? Tak toto naozaj nechce nik! Ak chcete chytiť kapra, tak si prečítajte článok nižšie. 
Júlová výprava za kaprami

Júlová výprava za kaprami

Ďalšiu rybársku výpravu sme plánovali stráviť na známej poľskej vode - Gosławice. Keď tam idem, príprava na rybačku mi vždy zaberie takmer mesiac a prináša mi mnoho pozitívnej energie.
Rady, ako na kapra v lete

Rady, ako na kapra v lete

Krásne počasie, nebo bez mrakov, horúca voda v nádržiach, áno - prišlo leto. Väčšina z nás je s takouto situáciou spokojná, pretože sa neopaľuje v soláriu, ale pod holým nebom. Existuje však skupina ľudí so záľubou, pre ktorých takéto počasie nie je úplne ideálne na relax a naplnenie svojej vášne.
Na kapry v horúčavách

Na kapry v horúčavách

Chcel by som sa s vami podeliť o spomienku na jednu vydarenú rybačku v tých najväčších horúčavách. Keď sa ortuť teplomera vyšplhá na 30 a viac stupňov Celzia, vody sa prehrievajú, ubúda kyslík a razantne sa zhoršuje aktivita rýb.
Putovanie rýb – Pusté Uľany

Putovanie rýb – Pusté Uľany

Jedného dňa sme sa s partiou, s ktorou často chodievame aj na dlhšie výpravy, rozhodli ísť si zachytať na jeden súkromný rybník. 
Jarný lov kapra

Jarný lov kapra

Po dlhej zimnej pauze od rybolovu prišlo obdobie, ktoré žiadneho rybára nenechá pokojným. Celé to naštartovala rybárska výstava v Trenčíne, kde som nakúpil veľa noviniek a doplnil si svoju rybársku výstroj.
Ako som porazil Jara Hašša (lov veľkých kaprov)

Ako som porazil Jara Hašša (lov veľkých kaprov)

Začiatkom apríla sme sa vydali s Jardom Haššom na malú expedíciu zameranú na testovanie krmív. Ako oco povedal, keď ideme s Jardom tak určite nachytáme. Po asi hodinovej ceste sme dorazili k vode. Vecí sme mali nad hlavu :(. Nosili sme, vykladali sme...
Cesta za úspechom (2)

Cesta za úspechom (2)

Prišli chladné novembrové dni a už som ani nedúfal, že sa dostanem k vode, ale s Kevinom sme mali ešte dohodnutú odvetu. Píšem Kevinovi, ako to bude teda s tou dohodnutou rybačkou a na moje prekvapenie mi odvetil, že by sme mohli ísť. Predsa len rok 2018 som ešte neukončil, a tak to bola vhodná príležitosť ako dať za starým rokom bodku. 

 
Cesta za úspechom (1)

Cesta za úspechom (1)

Nová sezóna mi priniesla aj nové výzvy. Jednou z nich bola súťaž medzi mnou a Kevinom. Dohodli sme sa, že počas sezóny budeme na spoločných rybačkách súťažiť o to, kto chytí väčšiu rybu.

 
Navrch stránky