Nočné striebro

Nočné striebro

Popri šťuke je zubáč zrejme najviac žiadaná ryba, či už prívlačiarmi alebo lovcami na rybku. Je to tajomný obyvateľ tečúcich a stojatých vôd. Na jeho ulovenie na týchto lokalitách je potrebná znalosť spôsobu života a potravné návyky. No napriek tomu môže byť všetko úplne inak, ako si mi predstavujeme, keďže táto ryba vie byť pekne náladová. Treba myslieť na to, že zubáč má rad tvrdé štrkové alebo pieskové dno a loví v skupinách.Čím menšie jedince, tým väčší húf.

Ako jednoducho zdokonaliť nástrahy na dravce

Ako jednoducho zdokonaliť nástrahy na dravce

Nástrahy na prívlač alebo muškárenie sú v súčasnosti dokonalé vďaka technológiam pri ich výrobe. Väcšina z nás si tak sľubuje od výzorovo aj pohybovo dokonalej gumy, mušky alebo voblera 100% úspech pri love. Prvý úspech s nástrahou zaznamená obchodník: dokázal nám ju predat a my musíme túto nástrahu vedieť použiť.

Kaprovitý dravec

Kaprovitý dravec

Boleň je naša jediná, vyslovene dravá, kaprovitá ryba. Obýva hlavne tečúce vody pleskáčového pásma s tvrdým dnom. V stojatých vodách obsadzuje štrkoviskové typy a hojný je aj v priehradách. V Európe je rozšírený najmä na východe kontinentu, pričom smerom na sever zasahuje hranica jeho rozšírenia až po juh Fínska. Napríklad v Anglicku prakticky vymizol.

Strieborný veterán

Strieborný veterán

Vianoce sú dávno za nami, všade je pokoj a počasie je ideálne akurát na domáce pohodlie. No verím, že každý má už po toľkých dňoch sedenia doma chuť vyraziť von aj v zlom počasí a byť aspoň chvíľu pri vode. Vonku to nevyzerá nijako príjemne a na letné oblečenie je ešte dosť času. Pokiaľ si chceme rybačku užiť, tak nám neostáva nič iné, ako stráviť pred odchodom na ryby aspoň desať minút obliekaním. Je dôležité myslieť na termoprádlo, dobrú obuv a teplé oblečenie.

Nekonečná sezóna

Nekonečná sezóna

Najčastejšou otázkou, ktorou ma radoví rybári na konci roka častujú, je, či bola sezóna úspešná. Pridávajú i povzdych, aby sa už dalo ísť k vode. Väčšinou sú to kaprári a nejakí feedristi, čo už majú dávno zbalené. Ale ak v zime pri násade nezamrzne niektoré z jazier, tak tam väčšina ide a stepuje v rámci povinných kvót voči rodine. Bez vhodného oblečenia a hlavne, máloktorý z nich vie prispôsobiť náradie a nástrahu zimným podmienkam. O ich vedomostiach o návykoch rýb a správaní rýb v zime ani nevravím. Tam vládne temný stredovek. Vidím to pri lovení dúhakov u nás na jazere, ktoré nasadili rovnako v predvianočnom čase. A bavím sa…

Ako na lov šťúk – rady a tipy

Ako na lov šťúk – rady a tipy

Keď sa hladiny našich vôd zaplnili opadaným lístím zo stromov, začal som zaznamenávať veľa denných záberov pri love sumca na trhačku. Neboli to však zábery od sumcov, ale od šťúk. Každý rok je to podobné. Ako náhle prichádza jeseň a voda sa začne rýchlo ochladzovať, aktivita šťúk sa stupňuje. Keďže lov šťúk ma veľmi baví a v októbri už nie je povolený nonstop lov, odložím sumčiarky a venujem sa šťukám, či už prívlačou alebo klasicky na plavák. Preferujem však viac klasiku a napíšem vám pár rád, ako byť pri love zasa o niečo úspešnejší. 

Ako na lov na dierkach – rady a tipy

Ako na lov na dierkach – rady a tipy

Mrzne a mrzne, vody nám pokrýva ľad. Tiež patríte k tým rybárom, ktorí neobsedia doma ani v zime? Tak čo skúsiť lov na dierkach? Keďže lov na dierkach je u nás na zväzových vodách zakázaný, nezostáva nič iné len ísť na súkromné revíry. Ja som sa tomuto zimnému lovu začal venovať už pred rokmi a je vidno, že z roka na rok viac a viac rybárov obľubuje tento lov.

Lov nočných vlkov

Lov nočných vlkov

Mnohí z vás už určite tušia, o čom bude tento článok. Venovať sa v ňom budem našej najkrajšej dravej rybe -  zubáčovi.
Pstruhobranie 3. Čerenec

Pstruhobranie 3. Čerenec

Po pretekoch v Čerenci, kde som sa umiestnil na druhom mieste som sa rozhodol, že sa na túto vodu ešte určite vrátim. Preto som oslovil brata, či to neskúsime spolu. Súhlasil a preto netrvá dlho a vyrážame. 

Pstruhobranie 2. Čerenec

Pstruhobranie 2. Čerenec

Po posledných pretekoch v Považanoch, kde sa mi celkom darilo som sa rozhodol navštíviť aj preteky na vodnej nádrži VN Čerenec. Jedná sa o moju domácu vodu, čo som bral ako výhodu. Samozrejme si všetko nechávam na poslednú chvíľku a registrácia už mala byť ukončená. Miesto sa našťastie našlo a ja už sa spokojne teším na preteky.

Pstruhobranie 1. Považany

Pstruhobranie 1. Považany

 

Ešte na jar som sa prihlásil do seriálu kinder spinnig tour a termín pretekov na malom štrkovisku v Považanoch sa už pomaly a nezadržatelne blížil. Dva týždne pred pretekmi už som nemohol na nič iné ani myslieť, tak si hovorím treba sa pripraviť. Ako rybár preferujúci skôr chytanie kaprov som na prívlač chodil len s bratom a to málo kedy.

Bod chuti a vône

Bod chuti a vône

 

Dosť podstatná  pre ryby je chuť.  Samozrejme, že to nie je nič nové pod slnkom. Lovci kaprov, amurov, pleskáčov a inej ryby už ani snáď nevedia vymyslieť nové príchute, či vône. Často ich nápady hraničia so „šialenstvom“.  No, ale platí to aj na dravé ryby pri love prívlačou? A vôbec má to svoje opodstatnenie? Na tieto otázky by som s troškou odvahy skúsil odpovedať.

 

Medzinárodné Majstrovstvá Slovenska juniorov v LRU prívlač

Medzinárodné Majstrovstvá Slovenska juniorov v LRU prívlač

Posledná sobota v mesiaci apríl patrila bezpochyby mladým prívlačiarom. Podľa plánu športovej činnosti na rok 2015, SRZ Rada, Žilina v spolupráci s SRZ MsO Trenčín, usporiadali Majstrovstvá SR juniorov  v LRU – Prívlač s medzinárodnou účasťou.

 

Ach, ten Mesiac

Ach, ten Mesiac

Po dlhšej úvahe, som sa odhodlal k napísaniu, tohto možno pre niekoho nezaujímavého príspevku.  Viedol ma k tomu, okrem iného, aj  roky pripravovaný akýsi lunárny kalendár, ktorý si už roky môžete prezrieť v každom čísle RRR na strane číslo 4. Ku každému dňu sú tam pridané akési krížiky, ktoré oznamujú rybárom, aká je aktivita rýb s ohľadom na mesačný svit.

Rybačka na Orave

Rybačka na Orave

Prečo práve táto lokalita? Na vyskúšanie a otestovanie väčšieho množstva nových produktov z našej ponuky určených na rôzne prívlačové  štýly, lepšia lokalita ako veľká priehrada ,kde sa hlboké úseky striedajú s terénnymi vlnami ,pozostatkami stavieb ,pobrežnými plytčinami ,a ústiami potokov a riek, nie je.  

Novinky e-mailom

Produkt bol pridaný do vášho košíka.

Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook