Prečo prívlačové šnúry Climax?

Prečo prívlačové šnúry Climax?

Climax je značka, o ktorej sme v posledných rokoch na Slovensku počuli veľmi málo. Pritom sa jedná o nemeckého výrobcu, ktorý produkuje jedny z najkvalitnejších silónov a šnúr, a to rovnako pre lov na prívlač, kaprárinu či sumčiarinu. 

TOP prívlačové šnúry od Climax-u


Climax prišiel na rybársky trh s naozaj kvalitnými šnúrami pre takmer všetky rybolovné techniky. Pre prívlačiarov sú v našej ponuke napr. aj tri šnúry:

 • Mig 8
 • Laser Line
 • Climax Carat 12Climax Mig 8 - tichá šnúra

mig 8 Mig 8 je nová osemvláknová pletená šnúra. Nemci pri vývoji tejto šnúry mysleli naozaj na všetko a priniesli na trh niečo, čo tu ešte nebolo. Tejto šnúre sa inak vraví aj  tichá / nehlučná šnúra. Podrobila sa rôznym testom a výsledkom bolo, že reálne pri prechode cez očká a aj v prúde nevydáva žiadne rušivé zvuky, ktoré by nám mohli odlákať rybu. Originálne osemvrstvové vlákna poskytujú tu najvyššiu odolnosť a pevnosť v uzle. Vďaka procesu termofixácie je vhodná aj do agresívnych slaných vôd. Nulové predĺženie tejto šnúry zabezpečuje maximálny kontakt s vedenou nástrahou, a to aj v hlbokých vodách. Vďaka špeciálnym vláknam má táto unikátna šnúra extrémnu odolnosť voči oteru. Je dostupná v olivovej farbe v priemeroch od 0,08 až po 0,18. Medzi prívlačiarmi je nesmierne populárna.
 

Climax Laser Line - až o 25% pevnejšia než ostatné šnúry

laser line Šnúra Climax Laser Line sa vyznačuje zvýšenou pevnosťou v porovnaní s ostatnými šnúrami rovnakého priemeru - má až o 25% vyššiu pevnosť pri zachovaní rovnakého priemeru. Je vyrobená zo 100% vlákna Dyneema SK-75, ktorými prekonáva ostatné šnúry. Disponuje trojnásobnou povrchovou úpravou a teflónovým poterom, vďaka čomu môžeme dosahovať oveľa presnejšie a dlhšie hody. Táto šnúra predstavuje tú najvyššiu nemeckú kvalitu a aj preto je medzi prívlačiarmi veľmi vyhľadávanou. Jej extrémne nízka elasticita, 2,5%, premieňa kontakt s nástrahou a aj samotné zdolávanie ryby v každej fáze na neopísateľný zážitok.
 
Disponuje taktiež vlastnosťami, ako sú extrémna odolnosť voči oderu, vysoká pevnosť v uzle, odolnosť voči namáčaniu, odolnosť voči UV žiareniu a podobne. Zachováva si svoju pôvodnú farbu. Dostupná v olivovej verzii a v priemeroch od 0,04 až po 0,40mm! Najtenšie priemery používajú aj niektorí naši ligoví pretekári. 

 


Climax Carat 12 - najlepšia šnúra na svete

carat 12 Pletenú šnúru Carat 12 ocenili na prestížnom svetovom veľtrhu China Fish ako najlepší nový produkt roku 2017. Vďaka revolučnému špirálovému dizajnu šnúry Carat 12 sa tak stal nemecký Climax prvým európskych výrobcom s týmto ocenením! Špirálová konštrukcia tejto šnúry pozostáva z dvanástich vlákien. Testy preukázali, že má dokonalý kruhový profil, čo je asi najpodstatnejšie pri šnúre, pretože nám nenasakuje žiadnu vodu, žiadne nečistoty, a tým pádom si zachováva svoje pôvodné vlastnosti. Nerozpletá sa pri stočení. Disponuje maximálnou odolnosťou voči oderu, je absolútne nehlučná, perfektne sa ukladá do navijaku, takže nejaké nechcené vymotanie nehrozí. Už pri prvom dotyku je každému jasné, že táto šnúra je kvalitou úplne niekde inde. Štandardne sa dodáva  v 135m návinoch. Je to šnúra pre skutočných profesionálov. Dostupná v olivovej a fluo žltej farbe.

 

 

Prečo teda šnúry Climax?

 • Vyrobené v Nemecku
 • Unikátna technológia pletenia vlákien
 • Dyneema SK-75 originálne vlákna
 • Trojnásobná povrchová teflónová úprava
 • Absolútna nehlučnosť v prúde, reálne otestované
 • Extrémne nízka elasticita 2,5%
 • Maximálna odolnosť voči oderu
 • Kruhový profil, vďaka ktorému nenaberá vodu ani žiadne nečistoty
 • Carat 12 víťaz prestížneho svetového veľtrhu ako najlepší nový produkt roku 2017
 • Odporúčajú ligoví pretekári

 

Ak ste sa rozhodli pre Climax, tak ste prešli do najvyššej sféry nemeckej kvality a najnovších technológií. Už vám absolútne nič nebráni chytať tie najväčšie ryby. 


Climax produkty nájdete v týchto kategóriách
 

Všetky produkty výrobcu CLIMAX

Navrch stránky