PORADÍME VÁM

Zázračné boilies - mýty a realita

Zázračné boilies - mýty a realita

Neviem, či v akejkoľvek inej rybolovnej technike existuje druhá taká návnada, ktorá sa používa tak často. Bez boilies si nikto z nás nevie predstaviť úspešnú nástrahu na kapra a práve o boilies vznikli v priebehu rokov mnohé mýty a rovnako aj vzájomne sa vylučujúce teórie.
Lovec kaprov 30+ radí: Čím, kde a koľko?

Lovec kaprov 30+ radí: Čím, kde a koľko?

Tomek Wasilewski, jeden z najúspešnejších poľských kaprárov posledných 20 rokov, sa pýši úlovkami presahujúcimi magickú 30kilovú hranicu. A práve teraz vám predstaví úspešnú stratégiu kŕmenia, ktorú používa pri svojich výpravách. Zjednodušene čím, kedy a koľko?
Pred rybačkou na mori nezabudnite na toto

Pred rybačkou na mori nezabudnite na toto

Ste aj vy jedným z tých rybárov, ktorí sa rozhodli pre rybačku na otvorenom mori? Pri love gigantických morských rýb určite zažijete nezabudnuteľné dobrodružstvá. Aby tomu tak skutočne bolo, nemali by ste zabudnút na JEDNU VEC.  A to, že morský rybolov si skutočne vyžaduje kvalitnú rybársku výbavu.

7 tipov, ako sa správne postaráte o vaše nepremokavé membránové oblečenie

7 tipov, ako sa správne postaráte o vaše nepremokavé membránové oblečenie

Investovali ste do membránového oblečenia nemalé peniaze? Tak určite nechcete oň prísť. Ak dodržíte týchto 7 bodov, vaše drahé oblečenie nestratí svoju 100% nepremokavosť, vetruodolnosť a termoizoláciu. Najmä bod č. 3 neignorujte - inak budete musieť svoje membránové oblečenie vyhodiť do koša.

 

Lov zubáčov na mŕtve rybky

Lov zubáčov na mŕtve rybky

Lov zubáčov sa dá praktizovať niekoľkými spôsobmi. Je to prívlač, lov na živú a mŕtvu rybku, lov na položenú alebo na plavák. Zubáč je mimoriadne žravá a dravá ryba a nie je najjednoduchšie - hlavne veľké jedince - prekabátiť.

Lov šťúk na prívlač

Lov šťúk na prívlač

Prívlač má svoje čaro. Hlavne, v jesennom období pri vode vidieť najviac rybárov s prútom v ruke hádzať o dušu. Jeseň je najideálnejším obdobím na lov šťúk. Ubúda prirodzenej potravy a ryby sa pripravujú na zimu. Loviť štuky prívlačou je jednoducho senzácia!

Lov šťúk na ťažko

Lov šťúk na ťažko

Lov šťúk na ťažko je u nás asi najrozšírenejším spôsobom lovu tejto dravej ryby. Zároveň aj najjednoduchším. Výhodou tohto spôsobu je to, že je efektívny hlavne, keď sú šťuky aktívne pri dne. Nevyžaduje takú rozsiahlu prípravu a ani výbavu, ako pri love napr. na prívlač.

Lov šťúk

Lov šťúk

Šťuka severná patrí medzi naše najkrajšie ryby a nejeden z nás ju chce mať na zozname úlovkov. Ako na šťuky sa dozviete práve v tomto článku.

Mojich najväčších 5 kaprov

Mojich najväčších 5 kaprov

Už päť rokov sa venujem rybárčeniu, k čomu ma priviedol najviac môj brat. Hneď ako som začala chytávať ryby, zapáčili sa mi produkty od Tandem Baits, a preto som sa rozhodla, že by som rada robila spolu s bratom testerku týchto produktov. 

Lov zubáčov na prívlač

Lov zubáčov na prívlač

Lov zubáča spôsobom prívlač je jednou z najkrajších techník lovu zubáča. Tu si všetci otestujeme svoje skúsenosti, poznatky z jednotlivých revírov, ale hlavne, našu trpezlivosť.

Ako na zubáča?

Ako na zubáča?

Zubáč obyčajný patrí medzi najvyhľadávanejších dravcov. V prvom rade je to nádherná ryba, ktorú vyhľadáva mnoho športových rybárov a na strane druhej sa stáva pochúťkou gurmánov.

Lov v stĺpci - rady a odporúčania od A do Z

Lov v stĺpci - rady a odporúčania od A do Z

V lete je často vidieť ryby v stĺpci alebo tesne pod hladinou takmer bez pohybu. Lov klasickou metódou na dne je takmer neúčinný, zábery prichádzajú sporadicky. Aj v takejto situácii si môžete pekne zachytať. A to vtedy, ak vyskúšajte známe, no málo používanú metódu - lov v stĺpci.

Aké woblery na lov kapitálnych dravcov?

Aké woblery na lov kapitálnych dravcov?

Na woblery SALMO nedám dopustiť pri love veľkých zubáčov, šťúk alebo sumcov. Sú to doslova umelé ryby pre dravce, či sa to týka pevnosti celého wobleru alebo jeho práce a pohybu, aj pri pomalom vedení alebo pomalom navíjaní. Skvelé chody na riekach, aj v silnom prúde a vo väčšej hĺbke. Viem, že aj keď pod vodu nevidím a Dunaj je často kalný, celé leto sa môžem spolahnúť, že Salmo woblery robia pod vodou svoju prácu dokonale.

Nadväzce na kapra: Zig-Rig (postup)

Nadväzce na kapra: Zig-Rig (postup)

Zig-Rig sa v dnešnej dobe teší veľkej obľube, a preto si teraz ukážeme, ako sa nadväzuje. Zig Rig je celý komplex rybolovnej techniky od kŕmenia až po samotné nadväzce, ktoré spravidla majú aj niekoľko metrov.
 

Nadväzce na kapra: Snowman Rig (postup)

Nadväzce na kapra: Snowman Rig (postup)

Tzv. nastraženie na snehuliaka je jedna z najpoužívanejších montáží, ktoré pozná skoro každý rybár. Práve pri ňom nájde uplatnenie fantázia rybára, keď začne kombinovať rôzne príchute či už pop-up nástrahy alebo klasického potápavého boilies.

Navrch stránky