SPORTEX

Prejsť na web výrobcu
https://www.sportex.de/en/products/

Milí rybári,

ak ste si už zakúpili alebo sa chystáte zakúpiť prúty značky Sportex, tak vám blahoželáme k správnej voľbe. Už viac ako 60 rokov ručí značka Sportex za prvotriednu kvalitu rybárskych prútov, ktoré vydržia celý váš život. Pre zaistenie týchto nárokov sa rybárske prúty Sportex podrobujú najprísnejším kontrolám kvality.

Všetky prúty sa vyrábajú z tých najhodnotnejších materiálov s najvyššou presnosťou a zručnosťou. Z týchto dôvodov výrobca ponúka desaťročnú záruku na všetky blanky (za predpokladu odborného zaobchádzania). Všetky prídavné zložky, ako sú krúžky, sedlo navijaku, korková rúčka atď. podliehajú bežným zákonným záručným dobám. Ak sa vyskytne nečakane vada na vašom prúte Sportex, spojte sa urýchlene s vašim odborným predajcom rybárskych potrieb z dôvodu včasného riešenia problému (prineste so sebou poškodený rybársky prút a doklad o kúpe).
 

 

Sportex so 70-ročnou tradíciou!

Začiatky značky Sportex siahajú do roku 1949. Značka sa zrodila v nemeckom prístave Hamburg. Prvé prúty boli zo sklolaminátu, ale už onedlho Sportex ako prvý a jediný začal vyrábať prúty z uhlíkových vlákien. Nastal obrovský dopyt po Sportexe a viac ako 80% anglických kaprových prútov bolo vyrábaných z blanku Sportex.

Príbeh značky Sportex je o najväčších rybách, legendárnych rybároch a o mechanickom čarodejníctve s najmodernejšími materiálmi ako kevlar, bór, zylon, ktoré sú bežné vo Formule 1, v kozmických lodiach a raketoplánoch. Doslova revolúciu spôsobil Graphenon. Ide o modifikáciu uhlíku s dvojdimenzionálnou štruktúrou, kde každý atóm uhlíka je obklopený dalšími tromi atómami pod uhlom 120°, čo vytvára tvar včelieho plástu medu. Graphenon masívne zvyšuje rýchlosť prútu, odolnosť voči zaťaženiu a má najvyššiu pevnosť v ťahu, oproti všetkým známym materiálom, až 125 krát vyššiu ako oceľ.
Kvalitu prútov Sportex jednoznačne potvrdzuje záruka na blank 10 rokov!

 


 

Sportex - keď pokroková technológia slúži vášni

Žiadny iný prút na svete sa nedá porovnať so Sportex prútmi. Vďaka silným inováciam a unikátnej technológii si medzi rybármi na celom svete vybudovali prúty Sportex legendárnu povesť. Už dlhé desaťročia sú synonymom pre spoľahlivosť a dokonalosť remeselného spracovania a symbolom kvality a dlhej životnosti.

Prúty SPORTEX vzbudili a neustále vzbuduzujú záujem medzi generáciami rybárov kvôli neuveriteľne dlhej životnosti a ich spoľahlivosti v náročných situáciách. SPORTEX si potrpí na neustálom výskume nových materiálov a materiálových kombinácií, pričom žiadny iný výrobca nevyužíva takú širokú škálu materiálov pre výrobu prútov.
 

SPORTEX vývoj prútov


Čím sú prúty SPORTEX také unikátne?


SPORTEX prúty nie sú obyčajné radové prúty

Každý prút je jedinečný, a to aj v rámci rovnakej série. Prúty sú presne upravené na dĺžku, správnu akciu a všetky komponenty tak, aby vyhovovali konkrétnej požiadavke na záťaž a vzdialenosť, ktorú očakávate od prútu pri nahadzovaní.
 


SPORTEX prúty - prúty bez kompromisov

Každý, kto chce byť svetovým lídrom, si nemôže dovoliť kompromis, ale len TOP kvalitu pre maximálny úžitok. Medzi štandardy prútov Sportex patria:

 • vodítka a krúžky FUJI, držiaky navijaku FUJI
 • prírodný korok v prémium triede AAA
 • blank odolný voči opotrebovaniu - Duplon najvyšší stupeň
 • špeciálny lak - pružný a odolný proti nárazu

 

Každý SPORTEX prút je výsledkom dlhoročných praktických skúseností a inovačno technického know-how

Technické znalosti výrobcu SPORTEX v oblasti prútov narastali v priebehu desaťročí. V päťdesiatych rokoch sme sa preslávili medovou farbou a laminátovým blankami, vďaka ktorým sme dosiahli niekoľko rekordov vo vzdialenosti a presnosti. Keď prišiel na trh inovatívny materiál z uhlíkových vlákien, boli sme medzi prvými, ktorý využili svoj potenciál pre výrobu rybárskych prútov. Vďaka vlastnému SPORTEX HT- krížovej technológii vinutiu blanku sú naše prúty jedinečné v kombinácii pevnosti, ľahkosti a rýchlosti.SPORTEX stojí za svojimi prútmi - garantuje 10-ročnú záruku!

Postupy pri kontrole kvality spĺňajú najvyššie možné požiadavky, či už sa jedná o výber materiálov a špecifických komponentov pre prúty, ale aj dôslednú kontrolu počas výrobného procesu prútov. Každý SPORTEX prút je dokonalým remeselníckým dielom a ako jediný výrobca prútov na svete garantuje SPORTEX 10-ročnú záruku na blank.


Jadrom každého SPORTEX rybárskeho prútu sú správne vybrané vlákna a inovačne spracované uloženie vlákien

SPORTEX používa len najnovšie a najkvalitnejšie uhlíkové vlákna pre svoje blanky, ktoré pochádzajú od popredných výrobcov. Znalosťami a zručnosťami vo výrobe a vývoji dosiahli špecifickú zmes najrôznejších materiálov, ako sú napríklad vysoko modulované uhlíkové vlákna - kevlaru, bóru alebo zylonu ich spojením. Využívajú tak výhody jednotlivých vláknitých materiálov, ako je napríklad pevnosť v ohybe, pevnosť v ťahu, ľahkosť, odolnosť proti nárazu, rýchlosť a odolnosť proti rozbitiu v optimálnej kombinácii. A výsledok? Prúty sú prispôsobené individuálne a každý je určený špecificky pre konkrétny druh rybárčenia alebo rybársku techniku s rýchlou akciou, typickou len pre SPORTEX.

 

SPORTEX - technológia budúcnosti

Sportex Helicore®Blank je majstrovským dielom vo výrobe prútov s ešte lepšími vlastnosťami vo všetkých smeroch. Nová technológia je výsledkom precízneho patentovaného procesu navíjania SPORTEX HT Cross. Súčasne sa prihliada i na využitie najnovších materiálov a výrobných technológií. Výsledok: neuveriteľne ľahké a rýchle blanky - sú citlivejšie, ale súčasne i rovnako silné a priam nezničiteľné. Používajú ich milióny rybárov na celom svete pod značkou SPORTEX. Tieto rybárske prúty od SPORTEX sú lepšie ako akýkoľvek iný bežný blank, používaný v dnešnej dobe. Pri nahadzovaní budete jednoznačne cítiť rozdiel: Vibrovanie sa dramaticky zníži, čím ušetríte až 20% energie - čo vedie k dlhším a presnejším nadhodom.


SPORTEX Helicore Blank Technológia


SPORTEX na prvom mieste! - televízny test prútov SPORTEX v hode do diaľky


 

Akcie prútov

Rýchle a individuálne navrhnuté prúty s akciou tak, aby dokonale spĺňali požiadavky konkrétnej techniky rybárčenia:
 

Sportex akcia prútov extra rýchla

Extra rýchla:

Blank sa ohýba prevažne v hornej tretine špičky. Prút má silnú kostru.

 • Citlivá detekcia
 • Výkonný na ďaleké hody

Rýchly

Celý úsek špičky sa flexibilne ohne. Sekcia spodná ponúka silnú kostru

 • Citlivú detekcia
 • Výkonný na ďaleké hody
Sportex akcia prútov stredne rýchla

Stredne rýchla:

Prút sa ohýba od špičky takmer až do stredu blanku. Spodná časť má silnú kostru

 • Presné a kontrolované hody aj na dlhšie vzdialenosti
 • Možnosť aj na ďaleké hody

 

Stredná:

Prút sa ohýba od jeho špičky až dole do stredu blanku. Spodná časť má silnú kostru.

 • Presné a kontrolované hody aj na dlhšie vzdialenosti
 • Možnosť aj na ďaleké hody
Sportex akcia prútov pomalá

Stredne pomalá:

Blank sa  ohýba od jeho špičky skoro až k časti rukoväte.

 • Veľmi vyvážený a najlepší pre boj s veľkou rybou
 • Vynikajúci pre tlmenie veľkých výpadov

Pomalá:

Blank sa rovnomerne ohýba od jeho špičky až k rukoväti a je pomerne mäkká.

 • Veľmi vyvážený a najlepší pre boj s veľkou rybou
 • Vynikajúci pre tlmenie veľkých výpadov


 

Navrch stránky