Potápači boli bezradní - až sonar Lowrance HDS Carbon 9 ich zachránil

Potápači boli bezradní - až sonar Lowrance HDS Carbon 9 ich zachránil

Hĺbka viac ako 13 m, bahnité dno, nulová viditeľnosť... Pre potápačov tieto podmienky znamenali nulovú šancu na nájdenie stratenej surfovej plachty. Lokalizovať jej pozíciu dokázal až sonar Lowrance HDS Carbon 9 so sondou TotalScan. Skúsených potápačov zaskočila presnosť GPS.

SONAROVÉ OKIENKO (6):  Dotykové sonary Lowrance Elite Ti  - použitie, nastavenie, ukážky snímania

SONAROVÉ OKIENKO (6): Dotykové sonary Lowrance Elite Ti - použitie, nastavenie, ukážky snímania

V technickom okienku si predstavíme dotykové sonary LOWRANCA Elite Ti, nastavenie, ukážky snímania a aj niečo viac. ​ Sledujte pravidelné Technické okienko každý pondelok o 10.00h - vysielame naživo na fan page Rybárske a športové potreby Sports na facebooku a aj na videokanáli Rybárske potreby SPORTS. Svoje otázky nám môžete zasielať priamo na našich stránkach na sociálnych sieťach.

 

SONAROVÉ OKIENKO (5):  Dotykový sonar Vexilar - použitie, nastavenie, ukážky snímania

SONAROVÉ OKIENKO (5): Dotykový sonar Vexilar - použitie, nastavenie, ukážky snímania

V technickom okienku si predstavíme využitie dotykového sonaru Vexilar s Wifi pripojením, nastavenie, ukážky snímania a aj niečo viac. ​  Sledujte pravidelné Technické okienko každý pondelok o 10.00h - vysielame naživo na fan page Rybárske a športové potreby Sports na facebooku a aj na videokanáli Rybárske potreby SPORTS

 

 

SONAROVÉ OKIENKO (4): Vysvetlenie funkcií sonarov a začiatky GPS navigácie

SONAROVÉ OKIENKO (4): Vysvetlenie funkcií sonarov a začiatky GPS navigácie

Vo štvrtej časti pondelkovej rubriky SONAROVÉ OKIENKO vám Juraj Žitňanský vysvetlí funkcie sonarov a začiatky GPS navigácie.  Sledujte pravidelné Technické okienko každý pondelok o 10.00h - vysielame naživo na fan page Rybárske a športové potreby Sports na facebooku a aj na videokanáli Rybárske potreby SPORTS

SONAROVÉ OKIENKO (3): Základné snímanie a DSI snímanie sonarov

SONAROVÉ OKIENKO (3): Základné snímanie a DSI snímanie sonarov

V tretej časti pondelkovej rubriky SONAROVÉ OKIENKO vám Juraj Žitňanský predstaví základné snímanie a DSI snímanie sonarov.  Sledujte pravidelné Technické okienko každý pondelok o 10.00h - vysielame naživo na fan page Rybárske a športové potreby Sports na facebooku a aj na videokanáli Rybárske potreby SPORTS

SONAROVÉ OKIENKO (2): Nastavenie citlivosti sonaru

SONAROVÉ OKIENKO (2): Nastavenie citlivosti sonaru

V druhej časti pravidelnej rubriky SONAROVÉ OKIENKO sa dozviete, ako správne nastaviť citlivosť sonaru, ktorá je jedným z kľúčových parametrov optimálnej funkčnosti sonarov.  Vďaka správnemu nastaveniu citlivosti dokážete rozlišovať:
- tvrdosť dna;
- prekážky;
- ryby;
- vzdialenosť objektov, atď.
Od nastavenia citlivosti sonaru závisí, aké najmenšie predmety budete vidieť na obrazovke sonaru.

Nová rubrika SONAROVÉ OKIENKO - odpovieme na vaše otázky

Nová rubrika SONAROVÉ OKIENKO - odpovieme na vaše otázky

Máte dosiaľ nezodpovedané otázky ohľadom sonarov? Napíšte nám ich na podpora@sports.sk a my vám ich zodpovieme v technickom okienku venovanom sonarom. Každý pondelok o 10.00h môžete sledovať naživo Sonarové okienko na fan page Rybárske a športové potreby Sports na facebooku alebo si môžete pozrieť záznam na našom videokanáli Rybárske potreby SPORTS na YouTube alebo na našom webe sports.sk. Svetom sonarov vás prevedie odborník Juraj Žitňanský.

Sonary na ryby, čo VŽDY nájdu ryby - sonary LOWRANCE

Sonary na ryby, čo VŽDY nájdu ryby - sonary LOWRANCE

Sonar alebo echolot - zariadenie, čo zefektívňuje naše rybárske výlety. Aj keď sonar nám ryby nenachytá, ako si niektorí myslia, je nenahraditeľným pomocníkom pri hľadaní lovného miesta, rýb, prípadných prekážok. Ale aby tomu skutočne tak bolo, potrebujete mať sonar, ktorý tieto veci skutočne dokáže. Na čo sa teda pri výbere sonaru treba sústrediť? 

Môžete veriť svojmu sonaru? Porovnanie dolného snímania Lowrance - Garmin

Môžete veriť svojmu sonaru? Porovnanie dolného snímania Lowrance - Garmin

Poznáte dobre dolné snímanie DSI - Down Scan Imaging, ktoré patentovala materská spoločnosť Lowrance - spoločnosť Navico? Práve ono poskytuje rybárom zobrazenie podobné fotografii priamo pod Vašu loď. Skaly vyzerajú ako skaly, stromy vyzerajú ako stromy, a tak máte jasno v tom, čo vidíte na sonare. Navyše môžete identifikovať ryby pri prekážkach.  Spoločnosť Garmin predstavila ClearVü, v USA predávaný bez elementu dolného snímania. Žiadna firma neuvádza na trh sonar ako DOLE - SNÍMAJÚCI produkt, keď nemá aktuálny dolesnímajúci element v sonde. Je to preto, že veľkí výrobcovia lodnej elektroniky zistili, že tento spôsob nefunguje a odvtedy výhradne používajú licencovanú technológiu Down Scan Imaging vo svojich výrobkoch.

VIDEONÁVOD:

VIDEONÁVOD: "Rybársky televízor" - ako na to???

O čom snívame? Čo nás zaujíma? Čo ešte nevieme? No predsa, ako to tam dolu – pod vodnou hladinou funguje. Každý rybár by rád videl, či sú v kŕmnom mieste ryby, či má dobré miesto, či pod vodnou hladinou je tá ryba, ktorú hľadá. Veľkým pomocníkom sú sonary, ktoré nám dokážu veľa otázok zodpovedať. Veď asi nikomu nemusíme predstavovať sondy 3D REAL od LOWRANCE, kde dokážete otáčať priestor pod člnom. Dokonca môžete vidieť v priestore aj vlastný čln, ryby, prekážky.. Ale rybári chcú stále viac! Chcú na obrazovke vidieť reálne zobrazenie rýb! Už ani táto méta nie je fikciou, ale realitou. Ukážeme vám, akým spôsobom dokážete zo sonaru LOWRANCE vyrobiť ten najlepší „rybársky televízor“.

Sonary Lowrance dokážu snímať cez ľad - lov na dierkach

Sonary Lowrance dokážu snímať cez ľad - lov na dierkach

Chodíte na dierky? Chcete nachytať ryby a nehcete vyberať miesto pokus - omyl? Poradíme Vám ako byť úspešný pri love na dierkach.

Taktiež viete tento spôsob využiť na svojej obľúbenej vode, kde si viete urobiť presný obraz o hĺbke, prekážkach bez toho aby ste použili čln, vyvážaciu loďku,..

NAJVÝHODNEJŠÍ NÁKUP SONAROV PRÁVE ZAČAL!

NAJVÝHODNEJŠÍ NÁKUP SONAROV PRÁVE ZAČAL!

Do 15. 1. 2017 k setovému baleniu sonarov ZDARMA držiak sondy.

Vianočný set obsahuje: sonar + baterku + nabíjačku + držiak sondy

Praktický darček pre vašich blízkych rybárov, jachtárov a všetkých vyznávačov vodných športov

Lowrance Electronic Inc., svetový líder vo výrobe sonarov, GPS a radarov

Nachytajte veľa rýb - už sa Vám žiadna neschová :)

Nachytajte veľa rýb - už sa Vám žiadna neschová :)

Aby bolo v tom jasno! Nekupujte mačku vo vreci, vyberte si zobrazenie, ktoré Vám vyhovuje.

Moderné technológie napredujú míľovými krokmi vpred. Inak tomu nie je ani v športovom rybolove. Aby sme si vedeli predstaviť aká technológia čo sa skrýva v krabičke sonaru a aké má využitie. v športovom rybolove sa pokúsime zhrnúť v tomto článku..

Srdcom sonaru je sonda. Kvalita sondy rozhoduje o šírke snímania, rozlišovacej schopnosti, hĺbkovom dosahu,...

Prečo slovenskí rybári kupujú sonar ako darček?

Prečo slovenskí rybári kupujú sonar ako darček?

K prekvapivým výsledkom nás doviedla aktuálna štatistika kúpy sonarov ako darčekov. Najlepším obdobím na prieskum je predvianočné obdobie, kedy najčastejšie dochádza ku kúpe darčekov pre rybárov. Manželky, kamaráti, známi sa trápia čo kúpiť ako darček rybárovi. Možno práve pre tých nerozhodných je určený tento štatistický článok. Veď už za sto eur môžete mať praktický darček, ktorý poteší každého rybára.
Nekupujte sonary inej značky ako Lowrance 4-lúčové snímanie HDI len u LOWRANCE

Nekupujte sonary inej značky ako Lowrance 4-lúčové snímanie HDI len u LOWRANCE

Nie všetci si uvedomujú, že značku nerobí len samotný „pekný“ názov, ale reálne výsledky v praxi. Pokúsime sa vám priblížiť technické vymoženosti výrobcu sonarov LOWRANCE, ktorý v roku 1956 uviedol prvý sonar na svete pre športový rybolov.  

Navrch stránky