Recenzie

SPORTEX Black Pearl v akcii - žiadne slová, len činy

SPORTEX Black Pearl v akcii - žiadne slová, len činy

POZRITE SI VIDEO: Tak ako v živote, aj pri love veľkých rýb sa musíte oprieť o spoľahlivého partnera. O kvalitách prútov nemeckej značky Sportex netreba pochybovať. Precíznosť výroby, kvalita materiálov, 10-ročná záruka a 100% spokojnosť rybárov. Sportex udice sú jednoducho prúty, na ktoré sa môžete spoľahnúť pri love tých najbojovnejších rýb. Presvedčte sa sami na vlastné oči o akcii prívlačového prútu Sportex Black Pearl.

RECENZIA: Punky Monkey Boilie od Radicalu a krásavec s váhou 27,8 kg

RECENZIA: Punky Monkey Boilie od Radicalu a krásavec s váhou 27,8 kg

Obrovského kapra s neuveriteľnou hmotnosťou 27,8 kg zdolal Miro Boor zo SPORTS Radical Fishing Team Slovakia, a to vďaka nielen správnej montáži a správne zvolenému lovnému miestu, ale týmto úlovkom svoju účinnosť potvrdila tohtoročná novinka v sortimente na lov kapra - sladká rada nástrah Punky Monkey od Radicalu.

Odporúčania od rybárov: Nástrahy Salmo Sweeper a Relax kopytá

Odporúčania od rybárov: Nástrahy Salmo Sweeper a Relax kopytá

Lov dravých rýb ma zaujal pred štyrmi rokmi. Je to spôsob lovu, pri ktorom si vždy užijem aj kvapku adrenalínu. Začiatky boli vždy ťažké, či už s hľadaním vhodného miesta pre lov alebo zvolením vhodnej nástrahy... 

Porovnanie signalizátorov v reálnych podmienkach

Porovnanie signalizátorov v reálnych podmienkach

Viacerí rybári nám do redakcie Rybárskej Televízie zaslali námety, týkajúce sa otestovania signalizátorov. Aj z toho dôvodu sme sa rozhodli porovnať signalizátory s príposluchom rôznych značiek.  Zamerali sme sa najmä na dosah alarmu od prijímaču, a to na voľnom priestranstve, ale aj v zarastenom poraste. Ďalej sme porovnávali minimálnu a maximálnu citlivosť signalizátorov, pozreli sme sa aj na rozpoznanie spätného záberu.  Už teraz vám môžeme prezradiť, že nás testované signalizátory milo prekvapili.

Ďalší test kaprových prútov- nahadzovanie s montážou

Ďalší test kaprových prútov- nahadzovanie s montážou

V predchádzajúcich článkoch sme vás oboznámili s výsledkami testov, pri ktorých sme nahadzovali do diaľky kaprovými prútmi. Počas testov, pri ktorých sme hádzali na diaľku s rôznymi librážami udíc a s rôznymi záťažami vznikla polemika od vás rybárov, že oveľa ľahšie a ďalej sa hádže s obyčajným olovom bez montáže. 

Test kaprových prútov - porovnanie 3,25, 3,5 a 3,75 lb udíc

Test kaprových prútov - porovnanie 3,25, 3,5 a 3,75 lb udíc

V minulom článku sme si niečo povedali o nahadzovaní prútmi s gramážami 2,75 a 3 lb. Dnes pokračujeme silnejšími udicami. Niekto by si myslel, že čím väčšiu má prút vrhaciu záťaž, tým ďalej sa ním dohodí. Náš test, ktorý sme pre vás pripravili nám ale ukázal niečo iné.

Odporúčania od rybárov: Miroslav Mičian a TB Halibut pelety

Odporúčania od rybárov: Miroslav Mičian a TB Halibut pelety

Keď som sa začal venovať lovu rýb, tak som nevenoval pozornosť produktom, ako sú boilies, pelety a podobné nástrahy. Ako krmivo mi stačil šrot a na háčik kukurica. Prišiel však zlom, kedy som si začal uvedomovať, že rybári v mojom okolí chytajú a ja viac relaxujem ako chytám. Raz ma kamarát zobral na ryby na rieku Morava. Aj ja som tam chodil ako malý s otcom, ale iba na pleskáčiky. Medzi rečou, ako sme tak sedeli a vyťahovali udice a pripravovali sa na lov, sa ma kamoš opýtal, že na čo budem chytať... Ja že na kukuricu (klasika) ... On sa pousmial a hodil mi sáčok s peletami príchute Halibut.

Kaprárske prúty na ďaleké hody – porovnanie 2,75lb a 3lb udíc

Kaprárske prúty na ďaleké hody – porovnanie 2,75lb a 3lb udíc

Lov kapra je u nás oproti lovu iných rýb určite najrozšírenejším. Každým rokom sa niečo mení. Niečo sa vylepší tak, aby sme sa opäť vrátili na začiatok ku klasike. Klasické nahadzovanie nahradilo vyvážanie člnmi na veľké vzdialenosti, čo zase postupne nahradili zavážacie loďky. No nie na všetkých vodách sa dá čln, prípadne zavážacia loďka použiť. Niektoré organizácie si uzákonili, že zavážanie nástrah je zakázané. Potom neostáva nič iné, ako nahodiť z brehu. Ale ryby nie sú hlúpe a tie najväčšie sa častokrát zdržujú od brehu pomerne ďaleko, tu totiž nachádzajú svoj kľud. Z toho dôvodu aj my musíme nahodiť čo najďalej, medzi ryby a nespoliehať sa na to, že oni prídu k nám.

VIDEORECENZIA: Prívlačové prúty QUANTUM Scalpel Spin

VIDEORECENZIA: Prívlačové prúty QUANTUM Scalpel Spin

Quantum urobil ďalší krok vo vývoji! Nové udice Scalpel Spin sú charakteristické nezameniteľnou priamou akciou, ľahkosťou a vďaka korkovej rukoväti aj lepšou kontrolou nad nástrahou. Žiadna reklama, len holé fakty vám vo svojej recenzii prináša pretekár, športový rybár a odborník na prívlač, Paľo Vašíček.

Test rybárskych spacákov

Test rybárskych spacákov

Spacie vaky sú pre rybára veľmi dôležitou súčasťou výbavy. Samozrejme len pre rybára, ktorý pri vode ostáva na noc, alebo podniká dlhšie výpravy. Ak sa chcete pohodlne vyspať, musíte mať určitý komfort a v žiadnom prípade vám nemôže byť zima. A práve na zistenie udržania teploty vo vnútri spacáku sme urobili test. Nebudeme popisovať dizajn alebo jednotlivé časti spacích vakov. Zameriame sa v prvom rade na udržanie tepla.

Majú termo ponožky svoje opodstatnenie? Reálny test

Majú termo ponožky svoje opodstatnenie? Reálny test

Nedávno sme vám priniesli v relácii Rybárska Televízia reálny test čižiem určených do zimného obdobia. Čižma, je ale už posledná vrstva, ktorá chráni vaše nohy pred mrazom. Ako prvé si navliekate ponožky. A aj tu je rozdiel v tom, ako vás ochránia pred chladom. Niektoré sú špeciálne určené do mrazu a v názve nesú slovo Thermo. Majú ale svoje opodstatnenie? Nestačí vám použiť bežné ponožky z obchodu? Nás to zaujalo tiež a z toho dôvodu sme pre vás urobili reálny test ponožiek.

Bivakovanie v mrazoch - test bivakov

Bivakovanie v mrazoch - test bivakov

Zima síce nepatrí k hlavnej rybárskej sezóne, no napriek tomu sa nájdu dobrodruhovia, ktorí sa vyberú na výpravu aj v snehu. Rovnako vás môže príchod zimy prekvapiť aj počas jesennej výpravy, nakoľko počasie si nevyberá a my mu nedokážeme rozkázať. Preto určite stojí za zváženie, aký bivak si pribaliť do chladných dní.

Hľadáte ideálny navijak na ľahkú prívlač?

Hľadáte ideálny navijak na ľahkú prívlač?

Hľadáte prívlačový navijak modernej konštrukcie vhodný na lov zubáča, šťuky alebo pstruhov? Odporúčame navijak s prednou brzdou CODE CFB od Quantum-u. Otestoval ho Paľo Vašíček.

RECENZIA: prúty Browning Sphere Feeder

RECENZIA: prúty Browning Sphere Feeder

Feedrové prúty Sphere Feeder z dielne nemeckej firmy Browning sú vyrobené z najkvalitnejších uhlíkových materiálov. Konkrétne pozostávajú z najštíhlejšieho a najľahšieho vysokomodulárneho uhlíka, aký je momentálne dostupný. Prúty sú osadené špeciálnymi SIC očkami s extrémne nízkym trením. Ergonomická rukoväť prenáša viac impulzov do ruky rybára. Nakoniec je prút vybavený štyrmi karbónovými špičkami. Nevídanú rýchlosť akcie tohto prútu si pochvaľujú všetci feedristi.
Pozrime sa na jednotlivé varianty tejto rady prútov.

Nie je čižma ako čižma – reálny test obuvi do mrazu

Nie je čižma ako čižma – reálny test obuvi do mrazu

Zima ide od nôh. Tak hovorí stará múdrosť a naozaj to funguje. Ak sa vyberiete k vode v zimných mesiacoch a začnú vám mrznúť nohy, máte po pohodlí. Je to prirodzené. Noha je vcelku malá plocha, ktorá je v priamom dotyku so snehom alebo zamrznutou pôdou, a preto pocit chladu ako prvý zacítime práve v nohách. Ak sa vyberiete do obchodu v snahe zakúpiť si obuv do mrazu, tak máte široký výber. Topánky a gumáky až do mínus 70 stupňov. Niekto si povie: „Musí mi stačiť aj do mínus 30, veď v takých zimách na ryby nechodím.“ Ale skúsil niekto niekedy, či topánky do mínus 30 znesú takú zimu, aby vás neoziabali nohy? My sme za týmto účelom urobili malý test čižiem.

Navrch stránky