Čižmy Lemigo

Fin Nor

FIN-NOR prvenstvo na svete a viac ako 380 svetových rekordov!

Rybármi je dokázané, že pravdepodobne najviac svetových rekordov gigantických rýb na prút a naviják bolo zdolaných na náčinie značky FIN-NOR!

História značky FIN-NOR!

Začiatky značky FIN-NOR siahajú späť do čias slávy lovu veľkých rýb, keď slávne osobnosti ako Ernest Hemingway, Tommy Gifford a Alfred Glassel Jr. rozšírili športové horizonty rybárstva. Značka sa zrodila v Miami v strojárskom obchode vlastnenom pánmi Finley a Norwood, ktorí vyrobili ich prvý naviják pre lov veľkých rýb v roku 1933.  Vážil 35 libier a bol veľký ako vedro. Kapitán Tommy Gifford, ktorý sa podieľal na dizajne navijáku chytil tuniaka s hmotnosťou 239kg (527 libier) a tak odštartoval Fin-Nor.

Gigantický Black Marlin - 707kg
zdolaný pomocou Fin NOR
Alfred Glassell, Jr.
Gigantický Black Marlin - 625,5kg
zdolaný pomocou Fin NOR
Jeden z ďalších trofejných úlovkov na Fin NOR


Reputácia FIN-NOR vzrástla s rekordným úlovkom Alfreda Glassella Jr. s jeho 707kg (1560 libier) ťažkým black marlin v Cabo Blanco, Peru v roku 1953. Chytený počas natáčania filmu Starec a more podľa rovnomenného románu slávneho spisovateľa a nositeľa Nobelovej ceny Ernesta Hemingwaya, rovnako aj vášnivého rybára. Glasselov úlovok sa zapísal do dejín morského rybárstva a stále zostáva rekordom v záznamoch IGFA - International Game Fish Association a je to jeden z viac ako 380 rekordov zaznamenaných IGFA s náradím FIN-NOR!
 

Gigantické telo multiplikátora Legendárny predchodca terajších multiplikátorov Zane Grey


Príbeh značky FIN-NOR je o najväčších rybách, exotických miestach, legendárnych osobnostiach a mechanickom čarodejníctve. FIN-NOR, oslavovaný ako "Rolls Royce medzi navijákmi pre lov veľkých rýb - Big Game Fishing", sa objavil v tridsiatych rokoch dvadsiateho storočia a dosiahol neuveriteľných viac ako 380 svetových rekordov v love veľkých rýb, vrátane najväčšieho Black Marlin a Swodfish, aké boli kedy chytené na udicu a naviják.

Ale FIN-NOR je viac ako len značka navijákov, ktoré sa stali známe ako "Zlatý štandard" medzi morskými navijákmi. Je to príbeh, ktorý viedol vývoj značky FIN-NOR k novým ideám v rybárstve, hnaný objavovaním gigantických, a preto nepolapiteľných tuniakov a merlinov. Športoví rybári sa predháňali v úspechoch a literárne legendy ako Ernest Hemingway a Zane Grey o tom písali.

Príbeh značky Fin-Nor je fascinujúca éra, ktorá začala v časoch dávno mimulých, ale pokračuje dodnes.

Frank O´Brien Jr Michael Lerner Ernest Hemingway


FIN-NOR je viac ako značka! Je to rybárske náčinie jedinečné svojho druhu. Žiadna značka nemá kvalitu svojej produkcie overenú toľkými svetovými rekordami gigantických rýb.  Bolo zaznamenaných veľa ulovených rekordných rýb komerčnými alebo rekreačnými rybármi, ale ryby neboli zdolané s pravidlami IGFA. Nasledovné obrázky sú najväčšie oficiálne zdolané ryby. Sú to certifikované svetové rekordy.Spoznajte sortiment FIN-NOR v našej ponuke:

 

Na FIN-NOR boli zdolané ryby nad 500kg!

Fin-Nor® sa zrodil v čase, keď sa legendárni rybári, kapitáni a autori spolu stretli pri stíhaní skutočných monštier, hlavne merlinov, tuniakov a gigantických sladkovodných rýb sumcov, výz apod. História navijakov a multiplikátorov FIN-NOR sa píše od roku 1933.
 

Spoznajte značku FIN-NOR!

FIN-NOR®  High-Tech produkty nekompromisnej kvality s dlhou tradíciou pre použitie v extrémnych situáciach. So svojimi koreňmi v love veľkých rýb sa dnešná rada produktov pýši optimálnymi produktami pre rôzne spôsoby morského rybolovu a tiež sú veľmi populárne u lovcov veľkých sladkovodných rýb.

FIN-NOR®  kompletná séria
Rybári na celom svete používajú rozličné spôsoby lovu trofejných rýb, a preto FIN-NOR® ponúka ucelený sortiment:  multiplikátory na lov na mori, multiplikátory na lov sumcov, prívlačové navijaky, prívlačové multiplikátory, extra silné navijaky na lov veľkých  rýb, rybárske prúty na lov na mori, sumcové prúty, extrémne odolné rybárske prúty na lov z lode.

 

FIN-NOR Santiago®  multiplikátory

S absolútnym rešpektom k svetovým tradíciám lovu veľkých rýb Big Game Fishing môžeme povedať,  že navijáky a multiplikátory FIN-NOR píšu históriu lovu trofejných rýb od roku 1933. Séria Santiago je skutočným svedectvom najväčšieho pokroku moderných technológií v oblasti rybolovu. Pri vývoji tejto triedy multiplikátorov nešetrili na ničom.

Rám navijaku bol vypracovaný z jedného kusa hliníka, kovaná hliníková cievka, štyri keramicko/hybridné guličkové ložiská, dvojrýchlostný prevodový systém s tlačidlom a uvoľňovacím kotúčom a klasický FIN-NOR zlatom anodizovaný povrch, odolný voči korózii, nedovolia žiadne pochybnosti o sile a životnosti multiplikátorov Santiago. Ich páková brzda môže byť jemne doladená v širokom rozsahu. Je navrhnutá pre neuveriteľne hladký chod od voľnej cievky až po úplné dotiahnutie, ak je to potrebné. Jej extrémna brzdná sila dosahuje až neuveriteľných 70 libier, preto Fin-Nor® doporučuje, aby úplné dotiahnutie brzdy bolo nastavené po uvážení s maximálnou opatrnosťou, pretože pri veľkých rybách vám hrozí stiahnutie cez palubu lode. Celkovo je v sérii Santiago dodávaných 9 modelov, pričom najväčší z nich má kapacitu neuveriteľných 1100 metrov vlasca s priemerom až 1,1 mm. S multiplikátormi FIN-NOR Santiago nebude už pre vás žiadna ryba príliš veľká.
 

FIN-NOR  Offshore navijaky s nezničiteľnou 8mm hrubou oskou!

Keď prichádza k zdolávaniu skutočne veľkej ryby, nestačia bežné navijaky. To, čo rybár potrebuje je navijak, ktorý ho nenechá nikdy v štichu. Vtedy sa môžete spoľahnúť na FIN-NOR Offshore, pretože Offshore nie je módny doplnok, je to mašina! U FIN-NOR totiž považujú za bežné: pevné hliníkové telo, bočné kryty a rotor, veľký hlavný prevod z nehrdzavejúcej ocele s mosadzným pastorkom, extrémne hrubú a pevnú hlavnú os a kľučku z nehrdzavejúcej ocele, štyri obojstranne kryté nehrdzavejúce guličkové ložiská, silné kovové prevody, kovanú hliníkovú cievku a veľký diskový Offshore brzdový systém z ocele, karbónu a hliníka. FIN-NOR Offshore, to je nebezpečný bojový  stroj. Jeho neuveriteľná brzdná sila 65 libier vás dokáže pri veľkej rybe doslova vystreliť z člna! Bežné multiplikátory dosahujú 20 lb, dobré nad 30lb.

FIN-NOR Inshore Spinning  prívlačové navijaky

FIN-NOR Inshore Spinning je svetový šampión v morskej a sladkovodnej prívlači. Táto séria 4 špičkových navijakov, špeciálne navrhnutých aj pre morský lov, má všetky komponenty odolné voči slanej vode. Robustný dizajn umožňuje bezproblémové použitie monofilu aj spletaných šnúr. Kovová cievka má špeciálnu protišmykovú úpravu jadra, takže šnúru môžete navíjať priamo na ňu, bez obáv, že by sa vám pri zdolávaní ryby šnúra na cievke kĺzala. Vodotesný brzdový systém osadený karbónovými trecími segmentami Magnum, poskytuje rybárovi excelentnú kontrolu nad zdolávanou rybou. FIN-NOR Inshore Spinning  má ľahké, ale robustné kovové telo, za studena kovanú kovovú cievku, päť obojstranne krytých guličkových ložísk z nehrdzavejúcej ocele, Megalock - stop systém spätného chodu navijaka a veľkú rukoväť pre optimálny prenos sily. Fin-Nor Inshore Spinning spoľahlivé navijaky pre morskú aj sladkovodnú prívlač.

 

Fin Nor sú zastúpené v nasledujúcich kategóriach:

Navrch stránky