Vaše recenzie, príbehy a hodnotenia prútov Sportex

 

Rozdiel spoznáte už pri prvom dotyku. A po prvom náhode a prvej zdolávačke už viete, že SPORTEX je vaša srdcovka. Množstvo slovenských a českých rybárov vlastní kvalitné prúty tejto legendárnej nemeckej značky, ktorá v roku 2019 oslavuje 70. rokov na trhu. To je už niečo!
 

Začiatky značky Sportex siahajú do roku 1949. Značka sa zrodila v nemeckom prístave Hamburg. Prvé prúty boli zo sklolaminátu, ale už onedlho Sportex ako prvý a jediný začal vyrábať prúty z uhlíkových vlákien. Nastal obrovský dopyt po Sportexe a viac ako 80% anglických kaprových prútov bolo vyrábaných z blanku Sportex. Príbeh značky Sportex je o najväčších rybách, legendárnych rybároch a o mechanickom čarodejníctve s najmodernejšími materiálmi ako kevlar, bór, zylon, ktoré sú bežné vo Formule 1, v kozmických lodiach a raketoplánoch. Doslova revolúciu spôsobil novovyvinutý Graphenon!Investovať do prútov Sportex je istejšie ako investície v banke.

Dôkazom sú aj vaše referencie, hodnotenia a skúsenosti s prútmi Sportex. 

 


Dávid Kukumberg 

dávid kukumberg

cítil som každý kamienok na dne a aj opatrný kopanec

Sportex mi tak učaroval, že dnes nemám v ruke nič iné ako Sportex 

➡ Dávidova zbierka Sportex prútov zahŕňa prívlačové udice Sportex Absolut 240 20g, Sportex Instict 270 20g, Sportex Carboflex Turbo 210 35g, Sportex Black Pearl 270 40g a 240 60g a sumcové prúty Sportex Team Waller Fun. Zbierku plánuje ďalej rozširovať.


Prečítajte si Dávidovu celú recenziu »»»

 

 

Andrea Kováčová  

andrea kováčová

 

Mám dosť prútov, ale ani jeden nie je tak dobrý ako Sportex Nova Twitch Heavy. Je to pevná a kvalitná udica. Viac-menej je do trollingu, ale rada s ňou vláčim, lebo konečne nemám problém nahradzovať aj so 100g návnadami. Už mi môže skočiť aj 120cm ryba a viem, že prút vydrží!


Prečítajte si Andreinu celú recenziu »»»
  


Mičo Kordič 

mico kordič


Ešte som nemal udicu, s ktorou by som mal takú istotu! Beyond Spin je pružný pri záseku a pevný pri zdolávaní ryby! Vláčim od rána do večera a celková gramáž udice je tiež plus, aby som mohol bez problémov hádzať po celý deň. 


Prečítajte si Mičovu celú recenziu »»»

 

 

Martin Vondra  

martin vondra

Již 4 - 5 let vlastním prut Sportex Absolut - model v délce 210cm s vrhací zátěží 10-30g. Ze své, dá se říct mnohaleté zkušenosti, již vím, že z vody se pomocí tohoto prutu dá vytáhnout cokoliv - od dřevěné klády, sumcových zátěží na ukotvení bójky, chomáče přervaných silonu až po opravdu kapitální úlovky ryb.


Prečítajte si Martinovu celú recenziu »»»
 

 

 

 

Jaroslav Sámela  

vedúci sekcie LRU - prívlač a viacnásobný majster sveta v LRU - prívlač
 

jaroslav sámela


➡ Asi pred 15 rokmi sa mi dostal do rúk prút Sportex KEV PIKE. Hoci jeho názov ho predurčuje na lov šťúk, ja som naň hneď prvú sezónu ulovil niekoľko sumcov s dĺžkou cez jeden meter, pričom najväčší meral 156 cm. Už vtedy som zistil, akú zbraň mám v rukách!

➡ Jaroslav loví už viac ako 20 rokov sumce, hlavátky (tajmene), sibírske šťuky a pstruhy aj v zahraničí. 

 

 

Prečítajte si Jaroslavovu celú recenziu »»»

 

 

Soňa Predná 

soňa predná


S prútmi Sportex Competition Carp som naozaj veľmi spokojná. Dokážem s nimi nahodiť aj do väčších vzdialeností a po zaseknutí ryby majú dobrú pružnosť, čo mi pomáha pri zdolávaní aj väčších rýb. Tieto prúty každému môžem len odporučiť. 


Prečítajte si Soninu celú recenziu »»»
 

 

 


Paľo Pačky Pavlík 

paľo pavlík


 Lovím prevažne 95% na tečúcich vodách a zvyšok na stojatých vodách. Prút Sportex Black Arrow som skúšal v silnom prúde Dunaja a aj na rieke Sáva, kde je podobný silný prúd pri určitej výške vody.  A musím povedať, že Black Arrow je vynikajúca udička na lov v extrémnych podmienkach.

FUJI Alconite-K očká, sedlo navijaku FUJI VSS, korková rukoväť dokonale sedí v ruke a výborne sa drží. Pri vláčení cítiť aj tie najmenšie ťuknutia do nástrahy.  Prút používam z brehu a aj pri love z člna.


Prečítajte si Pačkiho celú recenziu »»»
 

 


Tak ako v živote, aj pri love veľkých rýb sa musíte oprieť o spoľahlivého partnera. 


Presvedčte sa sami na vlastné oči o akcii prívlačového prútu Sportex Black Pearl.

 

 

 


 

ján zselenák

 

Ján Zselenák


prút Sportex FBC Carp používam viac ako 20 rokov. Prvé dojmy boli úžasné. Na tú dobu tenučký blank, gaštanová farba a nadčasový dizajn. Prút bol navyše aj dosť ľahký. Boli to časy, keď na boilies chytalo len málo ľudí a originál vybavenie ich malo ešte menej. Bol som na svoje klenoty naozaj pyšný. Ešte dnes sa pamätám na svoju prvú rybu na Sportex. 

Prečítajte si Jánovu celú recenziu »»»


 

Jaro Haššo, majster v LRU Feeder testoval prút Sportex Xclusive Medium Heavy Feeder


"Prút Sportex Xclusive Medium Heavy v dĺžke 3,60m má úžasný, štíhly blank. Jeho váha je neskutočne ľahká. Oproti iným feedrovým prútom, ktorých mám veľmi veľa, tento prút je nesmierne ľahký ešte v kombinácii s odľahčeným navijakom. Ide o naozaj elegantný prút," zhodnotil Jaro na začiatku. Sám bol zvedavý na to, ako si tento štíhly a ľahký prút poradí s rôznymi záťažami, ktoré sme v rámci testu naň pripevnili. 

Pozrite si test »»
 

bratia pavlíkovci

 

Ďalšie recenzie slovenských a českých rybárov
Dušan Rusko: TEAM WALLER-Z BOJE

Dušan Rusko: TEAM WALLER-Z BOJE

Prv som sa venoval kaprárine, no od minulého leta som presedlal na sumčiarinu a hľadal som kvalitný sumčiarsky prút. 

Tomáš Pšenko: So Sportex-om som dosiahol ďaleké hody

Tomáš Pšenko: So Sportex-om som dosiahol ďaleké hody

Vlastním kaprové dvojdielne prúty Sportex Competition Carp NT a feedrový prút Sportex Carboflex Feeder Classx 3,90m. Predtým než som sa rozhodol pre prúty značky Sportex, som mal vo výbave Shimano, Daiwa, Esox.
Matej Šubada: Sportex Black Pearl a Carboflex Turbo určite nevymením

Matej Šubada: Sportex Black Pearl a Carboflex Turbo určite nevymením

Predtým než som vyskúšal Sportex, som mal asi všetky komerčné značky. Sportex Black Pearl a Carboflex Turbo mám viac ako 3 roky a nemenil by som ich.

Sportex - už 70 rokov spájame vášeň s pokrokovou technológiou

Prúty SPORTEX vzbudili a neustále vzbudzujú záujem medzi generáciami rybárov kvôli neuveriteľne dlhej životnosti a ich spoľahlivosti v náročných situáciách. SPORTEX si potrpí na neustálom výskume nových materiálov a materiálových kombinácií, pričom žiadny iný výrobca nevyužíva takú širokú škálu materiálov pre výrobu prútov. SPORTEX je tu už viac ako 70 rokov!

 

Užitočné linky
 

História značky Sportex

Zašlite recenziu na prúty Sportex

Sportex Tour Česko-Slovensko 2019

Sportex Tour Česko-Slovensko 2018

Ponuka prútov Sportex

Navrch stránky