SPORTEX udice - užívajte si svoju vášeň naplno

 

 

 


Rozdiel spoznáte už pri prvom dotyku. A po prvom náhode a prvej zdolávačke už viete, že SPORTEX je vaša srdcovka. Množstvo slovenských a českých rybárov vlastní kvalitné prúty tejto legendárnej nemeckej značky, ktorá v roku 2019 oslavuje 70. rokov na trhu. To je už niečo!
 
 


Príbehy, výsledky a hodnotenia, skúsenosti a recenzie prútov Sportex
 


Začiatky značky Sportex siahajú do roku 1949. Značka sa zrodila v nemeckom prístave Hamburg. Prvé prúty boli zo sklolaminátu, ale už onedlho Sportex ako prvý a jediný začal vyrábať prúty z uhlíkových vlákien. Nastal obrovský dopyt po Sportexe a viac ako 80% anglických kaprových prútov bolo vyrábaných z blanku Sportex. Príbeh značky Sportex je o najväčších rybách, legendárnych rybároch a o mechanickom čarodejníctve s najmodernejšími materiálmi ako kevlar, bór, zylon, ktoré sú bežné vo Formule 1, v kozmických lodiach a raketoplánoch. Doslova revolúciu spôsobil novovyvinutý materiál grafén!
 


 


"SPORTEX je pre mňa viac-menej životným štýlom. Hlavne kvôli tomu, že som zástancom kvality a nie kvantity. "

 


Dávid Kukumberg 

 

dávid kukumberg


➡ Dávidova zbierka Sportex prútov zahŕňa prívlačové udice Sportex Absolut 240 20g, Sportex Instict 270 20g, Sportex Carboflex Turbo 210 35g, Sportex Black Pearl 270 40g a 240 60g a sumcové prúty Sportex Team Waller Fun. Zbierku plánuje ďalej rozširovať.


Prečítajte si Dávidovu celú recenziu »»»

 


Mám dosť prútov, ale ani jeden nie je tak dobrý ako Sportex Nova Twitch Heavy. Je to pevná a kvalitná udica. Viac-menej je do trollingu, ale rada s ňou vláčim, lebo konečne nemám problém nahradzovať aj so 100g návnadami. Už mi môže skočiť aj 120cm ryba a viem, že prút vydrží!

 

Andrea Kováčová  

 

 

 

andrea kováčová


Prečítajte si Andreinu celú recenziu »»»
  

➡ Ešte som nemal udicu, s ktorou by som mal takú istotu! Beyond Spin je pružný pri záseku a pevný pri zdolávaní ryby! Vláčim od rána do večera a celková gramáž udice je tiež plus, aby som mohol bez problémov hádzať po celý deň. 

 

Mičo Kordič 

 

mico kordič


Prečítajte si Mičovu celú recenziu »»»

 


➡ Již 4 - 5 let vlastním prut Sportex Absolut - model v délce 210cm s vrhací zátěží 10-30g. Ze své, dá se říct mnohaleté zkušenosti, již vím, že z vody se pomocí tohoto prutu dá vytáhnout cokoliv - od dřevěné klády, sumcových zátěží na ukotvení bójky, chomáče přervaných silonu až po opravdu kapitální úlovky ryb.

 

Martin Vondra  

 

martin vondra


Prečítajte si Martinovu celú recenziu »»»
 

 

 


➡ Asi pred 15 rokmi sa mi dostal do rúk prút Sportex KEV PIKE. Hoci jeho názov ho predurčuje na lov šťúk, ja som naň hneď prvú sezónu ulovil niekoľko sumcov s dĺžkou cez jeden meter, pričom najväčší meral 156 cm. Už vtedy som zistil, akú zbraň mám v rukách!

 

Jaroslav Sámela  

 

vedúci sekcie LRU - prívlač a viacnásobný majster sveta v LRU - prívlač

 

 

 

jaroslav sámela

➡ Jaroslav loví už viac ako 20 rokov sumce, hlavátky (tajmene), sibírske šťuky a pstruhy aj v zahraničí. 


 

 

Prečítajte si Jaroslavovu celú recenziu »»»

 

 

S prútmi Sportex Competition Carp som naozaj veľmi spokojná. Dokážem s nimi nahodiť aj do väčších vzdialeností a po zaseknutí ryby majú dobrú pružnosť, čo mi pomáha pri zdolávaní aj väčších rýb. Tieto prúty každému môžem len odporučiť. 

 

Soňa Predná 

 

soňa predná


Prečítajte si Soninu celú recenziu »»»
 

 

 

 Lovím prevažne 95% na tečúcich vodách a zvyšok na stojatých vodách. Prút Sportex Black Arrow som skúšal v silnom prúde Dunaja a aj na rieke Sáva, kde je podobný silný prúd pri určitej výške vody.  A musím povedať, že Black Arrow je vynikajúca udička na lov v extrémnych podmienkachFUJI Alconite-K očká, sedlo navijaku FUJI VSS, korková rukoväť dokonale sedí v ruke a výborne sa drží. Pri vláčení cítiť aj tie najmenšie ťuknutia do nástrahy.  Prút používam z brehu a aj pri love z člna.

 


Paľo Pačky Pavlík 

 

 

paľo pavlík

 


Prečítajte si Pačkiho celú recenziu »»»
 

 

prút Sportex FBC Carp používam viac ako 20 rokov. Prvé dojmy boli úžasné. Na tú dobu tenučký blank, gaštanová farba a nadčasový dizajn. Prút bol navyše aj dosť ľahký. Boli to časy, keď na boilies chytalo len málo ľudí a originál vybavenie ich malo ešte menej. Bol som na svoje klenoty naozaj pyšný. Ešte dnes sa pamätám na svoju prvú rybu na Sportex. 

 

Ján Zselenák

 

ján zselenák


Prečítajte si Jánovu celú recenziu »»»
 


 

Jaro Haššo, majster v LRU Feeder testoval prút Sportex Xclusive Medium Heavy Feeder


"Prút Sportex Xclusive Medium Heavy v dĺžke 3,60m má úžasný, štíhly blank. Jeho váha je neskutočne ľahká. Oproti iným feedrovým prútom, ktorých mám veľmi veľa, tento prút je nesmierne ľahký ešte v kombinácii s odľahčeným navijakom. Ide o naozaj elegantný prút," zhodnotil Jaro na začiatku. Sám bol zvedavý na to, ako si tento štíhly a ľahký prút poradí s rôznymi záťažami, ktoré sme v rámci testu naň pripevnili. 
 

 

 


Tak ako v živote,

aj pri love veľkých a bojovných rýb sa musíte oprieť o spoľahlivého partnera. A Sportex ním je.

 

 

 

Vyberte si aj vy spoľahlivého partnera na rybolov - prút Sportex je to pravé pre vás, ak chcete mať

 

háčik naozaj kvalitnú udicu - Sportex poskytuje na svoje prúty záruku 10 rokov!
háčik pri zdolávaní tých najväčších protivníkov istotu, že prút vydrží -  Sportex si potrpí na neustálom technologickom vývoji nových materiálov a materiálových kombinácií (žiaden iný výrobca nevyužíva takú širokú škálu materiálov pre výrobu prútov), 
háčik prút, čo vydrží veky - udice Sportex sú známe už desaťročia svojou dlhou životnosťou (veď samotná záruka prútu je na 10 rokov),
háčik nielen pevný a silný prút, ale aj krásny - Sportex nezabúda ani na dizajn prútov, je povestný svojim do detailu prepracovaným a nadčasovým dizajnom udíc,
háčik jedinečný prút - každý prút od Sportex-u je originálom - má svoje vlastné registračné číslo (nie je to pásová výroba),

 

 a nezabúdajte, že

 

ak si kupujete rybársky prút SPORTEX, tak si kupujete zážitok, ktorý vám žiadny iný prút neposkytne! A jednou z výhod je aj to, že ak sa rozhodnete pre novší model prútu Sportex, môžete ten starší napr. po 2, 3, 4 či 8 rokoch používania posunúť ďalej bez obáv - prúty Sportex majú až 10-ročnú záruku!

 

 

 

 

 

TOP prúty SPORTEX pre jednotlivé rybolovné techniky

(najpopulárnejšie prúty Sportex pre oblasť lovu kaprarina / prívlač / feeder / sumčiarina / morský rybolov)

 

 

Venujete sa lovu kapra alebo amurov? TOP 1 medzi kaprovými udicami je Sportex Catapult CS3 Carp
Ste prívlačiar? TOP 1 medzi prívlačovými udicami je Sportex Absolut NT
Je vašou vášňou lov na feeder / method feeder? TOP 1 medzi feedrovými udicami je Sportex Xclusive Medium Feeder
Chcete loviť sumcov?  TOP 1 medzi sumcovými udicami je Sportex Jolokia Black Edition (veľmi ideálny aj na morský rybolov)

 

 

 

Sportex je už viac ako 70 rokov na rybárskom trhu !